Viegli pamosties 22

Labā ziņa par Šanhaju ir tā, ka šeit ir viegli pamosties. Vismaz mūsu dzīvoklī. Jo urbšanas darbi aiz sienas sākas jau 7:30 no rīta. Jūtams, ka sienas ir plānas, tāpēc nekādu problēmu ar visu veidu urbšanas skaņu dzirdamību nav. Dzirdamība ir perfekta :) Tā nu esam augšā salīdzinoši agri un mēģinām strādāt par spīti troksnim.Vispār šeit ir klusuma deficīts. Vienīgais brīdis, kad klusumu var baudīt ir tad, kad esi aizmidzis un neko nedzirdi sev apkārt. Ielās nav iespējams pabūt klusumā. Tāpat kā grūti atrast kaktiņu, kuru jau nebūtu atradis kāds cits cilvēks – un cilvēku šeit netrūkst, patiesi. Tāpēc brīžiem šķiet, ka ielīst savā istabā zem segas ir labākais, ko var izdarīt, lai pabūtu vienatnē. Rīgā esot man šķita, ka ir daudz cilvēku mums Latvijā. Pēc atgriešanās no Indijas pārdomāju šo un šķiet, ka Ķīnas pieredze pavisam skaidri saka man – mūsu valsts ir lieliska vieta dzīvei un darbam. Nepārblīvēta, mierīga un salīdzinoši klusa. Kā izskatās/izklausās urbšana, var dzirdēt šeit http://www.vimeo.com/11036262

Tādā atmosfērā mēs te strādājam. Šodienas joks bija arī tāds, kad nopirkām printeri – pirmkārt, tas nestrādā ar MAC datoriem, otrkārt draiveri nevar dabūt internetā angļu valodā, utt. Vārdusakot – printeris stāv un skatās uz mums – kluss un mierīgs :) Tā nu turpinājām bez printera līdz pat vakaram, kad atkal izgājām paēst. Šoreiz uz kādu jaunu vietu. Viss bija labi – izņemot to, ka ēdienkarte bija tik liela kā A2 plakāts atvērtā veidā, turklāt bieza un smaga.Ēdienkarte A2 izmērāKā mēs nonācām pie šīs ēdienkartes? Patiesībā bijām iegriezušies citā vietā, bet tur ēdienkarte bija bez bildēm :) Tā nu nolēmām mainīt lokāciju un devāmies tur, kur ir bildes ēdienkartē. Bija garšīgi. Paņēmām lielās pupas, vēl šo to interesantu un kopumā labi pavadījām laiku :) Pēc ēšanas izvingrinājām kājas nelielā pastaigā, un tad devāmies atpakaļ pie datoriem, lai pabeigtu Rīgas darba dienu. Jo Rīgā vēl visi pie datoriem :)

Savukārt rītdiena būs trauksmaina, jo rīt ir soft opening, kā arī pirmā diena, kad visa sistēma strādās tā, kā paredzēts. Iesim izmēģināt. Tikko saņēmām arī īpašās ieejas kartes.Rītdienas īpašās ieejas kartesLīdz šiem ievēroju, ka viss drošības korpuss ir apmācīts runāt angliski un vispār ir iedresēts uzvesties labi :) Tad nu redzēsim, kā viss strādās rīt. Žēl tikai, ka rīt līs lietus – nebūs tāds ļoti priecīgs noskaņojums – iespējams, bet varbūt būs. Redzēsim.

Domājot par un ap Ķīnu visu šo laiku, esmu secinājis, ka priekšstats par to ir krietni mainījies uz labo pusi. Vairs neesmu stereotipu varā, reāli redzu, kā šeit notiek dzīve, kā cilvēki strādā un kā cenšas izdarīt savu darbu. Un tie cilvēki, kurus esam atlasījuši darbam mūsu komandā, tiešām uzrāda labus rezultātus un saprot, ko mēs vēlamies, kā mēs to vēlamies sasniegt un palīdz mums patiešām no visas sirds un kvalitatīvi. Ja lasu mediju ziņas par sliktajām lietām, kas nāk no Ķīnas – īpaši ja runājam par precēm, tad attiecībā uz šo jūtu, ka pašiem mums – ārzemniekiem ir jāuzņemas atbildība par to, ka vēlamies gūt maksimālu peļņu ar lētu darba spēku. Šeit ļoti daudzas lietas var saražot ļoti labā kvalitātē, bet tas attiecīgi arī maksā. Tas taču ir saprotams – par kapeiku mersedesu nopirkt nevar. Tāpēc droši zinu – šeit var daudz labas lietas izdarīt, ja vien esi gatavs nopietni ar to strādāt – laika izteiksmē. Esmu bijis tikai vienā rūpnīcā, kur piemēram ražo lietas lieli zīmoli – redzu lietas, ko pērkam veikalos visā pasaulē, ko šie zīmoli veido :) Un tas, ka mēģinot maksimizēt peļņu, daudzi atļaujas vienkārši šūt vislētāko – tā ir pasūtītāja izvēle, nevis Ķīnas rūpnīcas nespēja nodrošināt kvalitāti :) Tāda lūk mācība.

Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

5 komentāri


 • paldies par mācību. bija jau tāds čujs, tagad zināsim

 • Nesen viens cilvēks atgriezies no Šanhajas kā mazs bērns priecājās, ka nakts vidū Rīgā ir tukšs un kluss. :)

 • Dārgāk pirkt ir labāk. Paldies, Ansi, tagad sapratu…

 • Nu, tas ir droši, ka projektu īstenošanas / produktu radīšanas trijstūri laiks, nauda, kvalitāte neviens nav atcēlis arī Ķīnā. Tā ka lēti radītas preces noteikti ir ar vainu kvalitātē. Tas attiecas gan uz Ķīnas, gan uz Latvijas produktiem, vienkārši skaidrs, ka reti kurš vēlēsies riskēt tirgot kaut ko no up-market ar zīmi “made in China”. Diez vai sanāks to pašu stereotipu dēļ. :)

  • sporta industrijā šīs lietas iet uz urrā – high end un ražots Ķīnā :) Dārgāk vai lētāk – tam nav nozīmes, vienkārši es man šķiet sapratu paradoksu par stereotipiem un to, kā tie rodas, un ka paši vien esam tam pie vainas vai līdzatbildīgi – sauc kā gribi :) Katrā ziņā man Ķīna ir patīkama vieta, kurā gribētu būt iespēju robežās :)

pievieno savu komentāru