Velopastaiga pa Motalu

Motalas ostaKā jau ierasts – apstājoties dažādās ostās, gribas apskatīt apkārtni. Neviļus kļūsti par mērķa grupu visiem tiem tūrisma birojiem, kas vienmēr cenšas uzlabot klientu apkalpošanas kultūru un lien vai no ādas ārā, lai Tevi iedrošinātu apskatīt to, kas tad notiek apkārtnē. Es nebūt negribu ironizēt par tūrisma biroja darbu, taču šodien redzētais un piedzīvotais patīkamai mainīja manas domas par to, kā vienkārši un neuzbāzīgi iedrošināt tūristu izmest līkumu pa apkārtnes labākajām un interesantākajām vietām.

Zviedru mazpilsētas nav nekādas parīzes un romas un tādām tām arī nav jābūt. Pietiek, ja ir daži objekti, atsaucīgs tūrisma biroja personāls un piemērota infrastruktūra. To visu es šodien piedzīvoju – nupat tikai atgriezos no kādu 4.5 stundu garas velopastaigas pa rajonu.

jahtu ostā MotalaViss sākās ar jahtu piederumu veikalu. Kā jau tas dažkārt gadās – arī jahtas dzīvē notiek notikumi un tie veicina dažādu detaļu maiņu, lai uzturētu jahtas veselību kārtībā. Tā nu kājām aizdevāmies uz jahtu veikalu, kas izrādījās diezgan tālu. Pēc pārgājiena kapteiņi nolēma palikt uz laivas, savukārt es kārtīgi iesilu garākai pastaigai ar velosipēdu.

Tūrisma birojā meitenes bija ļoti laipnas, visu man izstāstīja un uzzīmēja uz noplēšamās kartes – kas kur atrodas un ko būtu vērts apmeklēt. Tāpat arī izskaidroja kur var noīrēt velosipēdu. Pēc 10 minūtēm velosipēds man jau rokā – atkal komplektā ar remonta piederumu saišķi – ja nu kas – un es varu doties ceļā. Velo izīrētājam es uzjautāju, vai viņš nezin kādu kebabu rajonā. Uz ko saņemu atbildi, ka kebabs tepat vien ir – viņš gan neesot 100% drošs par to kebabu, bet es neko nediskutēju un dodos ceļā.

Pirmais uzdevums man šodien – atrast to vietu, uz kuru rīt vai parīt ar DHL tiks piegādāta mana kameras detaļa, lai varu labi filmēt un Tev parādīt cik tas viss te jauki ir. Ar to tieku galā salīdzinoši ātri, tāpēc nākamais pieturas punkts ir kebabs – pēc kebaba, ko reiz pagarošoju Somijas pilsētā Turku, sapratu, ka superīgs kebabs var būt itin negaidītās vietās un kāpēc lai tā šoreiz nebūtu Motala Zviedrijā? Mana pieredze ar kebabiem Skandināvijā ir laba – gan Oslo, gan Turku, tāpēc droši meklēju punktiņu kartē un pavisam ātri esmu klāt – Motala ir neliels ciemats, tāpēc te viss ir tuvu un uzreiz.

velo uz ietves pretī kebabamNav neviena Klienta, tāpēc es noparkoju velosipēdu pretējā ielas pusē un dodos pasūtīt kebabu – par to, kā arī par kāpostiem un kolu kopā samaksāju SEK 80 jeb Ls 5.6 apmēram. Paņemu savus instrumentus un iekārtojos pie galdiņa uz trotuāra. Pēc nelielas pasūtījuma precizēšanas redzu, ka saimnieks paņem mīklu un sāk gatavot kebaba ietinamo maizi – svaigu, uzreiz uz vietas. Tas iedrošina.

Tā nu sēžu un gaidu, kad pēkšņi salīdzinoši ātri man uz galda priekšā tiek nolikts šis te lielais follija rullis, kurā arī ir iekšā kebabs.

kebabs - tik liels, ka pat neticas.Teikšu godīgi – neko tādu es neatceros redzējis kebabnīcās. Saprotu, ka šeit kādu brīdi sēdēšu – kamēr notiesāšu kebabu un pavērošu apkārtni. Man par pārsteigumu – pozitīvu – visu laiku, kamēr sēdēju un ēdu, kebabnīcā iegriezās daudz dažādu cilvēku – romantisks pārītis no BMW tūnētāju cilts, jauna ģimene ar bērniem (pieripoja ar svaigu jau atkal BMW X5), apaļīga Motalas hipsteru un emo vēstnese, apvēlušies puķu bērni ar Harley Davidson lietošanas pazīmēm – alusvēders, netīra bārda un nospeķotas drēbes, iestādes īpašnieku tautieši – bet visi runāja savā starpā zviedriski, kā arī vēl daži garāmgājēji. Visā šajā miera ostā man pēkšņi šķita, ka kebabnīca ar smalko nosaukumu “Lilla Champs Elyseé” ir sava veida krustpunkts, kur visi Motalas sociālie slāņi satiekas. Arī pēc velo pastaigas konstatēju, ka kebabs ir vienīgais, kas strādā šodien Motalā pat pus10 vakarā un tur joprojām ir burzma. Joprojām jūtos brangi paēdis un arī atmosfēra iestādē šķita patiešām patīkama. Neesmu kļūdījes – par to prieks pašam. Rīgas kebabiem vēl ir ko mācīties :)

Pēc brangās paēšanas sapratu, ka jānomaina drēbes uz siltākām – pamalē draudīgi biezēja mākoņi – un devos velopastaigā. Sāku ar Radio Muzeju Motalā.

pa ceļam uz radio muzejuKā jau varēju iedomāties – muzejs pats bija slēgts, taču apkārtne bija pieejama un to arī baudīju. Tiešām baudīju, jo pa ceļam satiku tikai vienu cilvēku un visu laiku, kuru uzturējos ēkas tuvumā – neviens cits mani netraucēja. radio muzeja ēka saulētre kronorĒka patiešām skaista – vakara saules staros jo īpaši. Un kopumā apkārtne uzvēdī tādu Lārsona noskaņu – šķiet, ka kuru katru brīdi no tumšā meža pa ceļu izripos bandīti no Lārsona romāna un gribēs mani savaņģot.Lārsona ceļš

pēc ballītes pie Radio MuzejaNekas tāds nenotiek, tāpēc turpinu ceļu uz citiem objektiem. No kuriem interesantākais man šķiet pludmale – Skandināvijā garākā pludmale ar baltām smiltīm, kas stiepjas 5 km garumā. Es kaut kā taktiski paklusēju tūrisma informācijas birojā par Latvijas pludmalēm un labi vien bija :) Pludmale patiešām lieliska – rietošās saules staros tas bija īsts punkts uz i manā veloceļojumā pa Motalas apkārtni.

Superskaistā pludmaleKas ir super svarīgi šajā mazajā Zviedrijas ciematā – kā dēļ arī ir iespējams baudīt tik brīnišķīgus braucienus – visur – skaistākajās vietās, kā arī citās vietās – ir izbūvēti velosipēdistu celiņi – pa kuriem tad arī pārvietojos gan es, gan citi cilvēki un tas ir patiešām pasakaini ērti un patīkami – visur tas celiņš iet zem autoceļiem, ir zīmes un ir kārtīgie zviedri, kas to visu eleganti ievēro. Tā ir patiesa bauda – sajust šīs iespējas un likt tās lietā sava noskaņojuma uzlabošanā.

Tā nu riņkoju pa dievs vien zina kurieni, bet ir tik forši un nepiespiesti un rietošās saules apspīdēts es turpinu ripināt augšā lejā un gūstu prieku no velosajūtas un apkārtnes. Ir tik interesanti atklāt jauno, ka vairs nešaubos – nākamie ceļojumi jāplāno kombinācijā ar velo un interesantām vietām. Un foto aparātu arīdzan protams :)

Gulbis!Visam šodienas pasākumam punktu pielika mazliet agresīvs gulbis, kas klaiņoja gar jahtām ar mērķi atrast ko ēdamu. Pilnīgi negaidot tas pietuvojās mūsu jahtai un knāba man objektīvā!!! Kaut ko tādu es negaidīju :)

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

2 komentāri


pievieno savu komentāru