vārda ŠOVS patiesā nozīme

Jā, šī tēma jau man sen bija ienākusi prātā, bet kā reiz nebija motivācijas tai pieķerties. Tagad savukārt – apstākļu sakritības rezultātā – ir iespēja par šo uzrakstīt vairāk. Un ir arī citi iemesli – piemēram šīsdiena maģiskais datums – dēļ kur cilvēki iracionāli it kā jūk prātā – arī šeit, Šanhajā. Pa starpu visam citam – vasara šeit turpinās – grūti iedomāties Rīgas temperatūras :) Staigājam joprojām šortos un baudām vasaras atmosfēru.Par šodienu. Šodien ejot uz paviljonu – esmu jau ilgāku laiku fitnesa nolūkos nolēmis doties turp un atpakaļ no darba kājām – minūtes 30-40 pastaiga liegā solī sakārto domas un kas nav mazsvarīgi – ļauj pārslēgties un padomāt savā nodabā par visu ko – redzu, ka ir traki daudz precinieku. Un tikai pēc patiešām daudzu kāzinieku pamanīšanas saprotu, ka ir iestājies maģiskais 10.10.10. Iekāpju liftā – jau mājās – un ieraugu atgādinājumu uz lifta iekšpusē atrodošamies tablo, ka tiešām ir 10.10.10. Gribu nobildēt šo maģisko datumu un jau nez kuro reizi ūberbiznesa telefons NOKIA E72 iztaisa mega fail – nokaras. Un tā katru dienu vismaz vienu reizi. Tāpēc iesaku visiem silti – skip NOKIA :D . Šis telefons nav domāts operatīvai darbībai. Arī kolēģim iepriekšējais modelis klājas nost vienmērīgi. brrrrr.

Par vakardienu. Bija izdevība piedalīties seminārā par tēmu – biznesa iespējas Ķīnā. Pasākumu organizēja Zviedrijas paviljons sadarbībā ar zviedru uzņēmējiem, kas attīstījuši savu uzņēmējdarbību Ķīnā un piedāvāja ieskatu tajā, kā šeit notiek lietas. Pasākums bija visādā ziņā vērtīgs – gan no jauniegūto kontaktu viedokļa, gan arī dēļ zināšanām, ar kurām dalījās tie, kas jau ilgāku laiku šeit nodarbojas ar uzņēmējdarbību un pieredzējuši Ķīnas uzņēmējdarbības kultūras īpatnības. Mēs daudz ko no šeit stāstītā esam apguvuši grūtā pieredzes ceļā, bet visnotaļ vērtīgi bija uzzināt arī šīs darbības jomas juridiskos un citus aspektus. Protams, ka pasākums bija noorganizēts līmenī – bija iespēja iepazīties ar zviedru pieeju lietām paviljonā – īpašo biznesa tikšanos nolūkiem izveidotām telpām, izdales materiāliem, uzskatāmajiem līdzekļiem, aprīkojumu un pats galvenais – ar zviedru izpratni par to, kā jāveicina uzņēmējdarbībā ārzemēs un īpaši Ķīnā. Esmu iepazinies arī ar citu valstu pieeju šai jomai un varu tikai izteikt secinājumu, ka Latvijai vēl daudz kas ir jāmācās šajā ziņā :) Pēc semināra sekoja vakariņas, kuru laikā izdevās tuvāk iepazīties ar dažādu eksotisku valstu pārstāvjiem no Malawi, Botsvānas un citām valstīm. Tas bija interesanti. Bija arī interesanti stāstījumi par Zviedrijas inovācijām – studiju ietvaros REA jau senāk esmu viesojies progresīvā Zviedrijas inovāciju attīstības aģentūrā VINNOVA Stokholmā un zinu, kā Zviedrijā tiek atbalstītas inovācijas valsts līmenī. Cilvēcīga pieeja un rezultāti, kas ilgtermiņā palielina iekšzemes kopproduktu :) Ir par ko padomāt. Un pamācīties to visu var tepat kaimiņos.

Savukārt piektdien pēc darba dienas Kanādas paviljons uzaicināja uz noslēdzošo Kanādas kultūras programmas koncertu, kurā atkal kopā bija salikti dažādi mākslinieki no Kanādas, kas demonstrēja dažādas lietas – gan moderno deju, gan rīkles dziedāšanas mākslu

http://www.vimeo.com/15707147, gan regeju http://www.vimeo.com/15707309, gan normālu “house”. Pasākums norisinājās vienā no EXPO kultūras centriem, uz šo bija pulcējušies domāju kādi 1500 cilvēki, daudz oficiālu Kanādas paviljona viesu. Pasākumu atklāja Kanādas paviljona ģenerāl komisārs, raiti runājot trijās valodās – angļu, franču un ķīniešu. Brīnos, kā viņam pašam nesajuka :)  Tas, kas man patika – atbrīvotā atmosfēra. Lai gan tas bija oficiāls pasākums ar VIP sēdvietām – arī mēs tajās sēdējām ka Cirque du Soleil īpašie viesi – koncerta laikā netrūka ne svilpienu, ne brīvu dejošanas improvizāciju – un šī atmosfēra lieliski reprezentēja Kanādas multikulturālo garu un sabiedrības dažādību. Tas man patika. Ne vēsts no stīvuma un samākslotības. Pasākumu atbalsta Kanādas uzņēmums BOMBARDIER un viss ir līmenī. Tā lūk jāprezentē valsts :) Un kas man īpaši patika un kas lika pieķerties šim blogam – koncerta starplaikus piepildīja slavenā Saules Cirka – Cirque du Soleil – mākslinieki. Kanādas paviljona būvniecību bez konkursa kārtībā Kanādas valdība uzticēja Saules Cirkam, tāpat arī visu kultūras programmas organizēšanu, kopumā atvēlot šim mērķim 60m ASV dolāru. Pieļauju, ka Saules Cirks ar savu gadiem pārbaudīto kvalitāti ir pierādījis kompetenci starptautiskā līmenī un šeit nav nekādu domstarpību. Tiktāl par paviljonu. Savukārt vārda ŠOVS jēgu es pirmo reizi novērtēju pagājušajā gadā Las Vegasā, kur apmeklēju vienu no Saules Cirka uzvedumiem un pirmo reizi mūžā es biju šokēts par to, ko cilvēks bez papildlīdzekļu palīdzības spēj izpildīt. Te neliels ieskats tajā, kas tika piedāvāts piektdienas vakarā Kanādas kultūras programmā.http://www.vimeo.com/15707437 . Šeit gan atkal jāpiezīmē, ka brīdī, kad gribēju veikt dažu kadru filmēšanu, brīnišķīgais multifunkcionālais telefons Nokia E72 atslēdzās no realitātes. http://www.vimeo.com/15708140

Iepriekšējās dienas paiet interesantās tikšanās, kad Latvijas paviljonu apmeklē pārstāvji no Indijas, Gvatemalas, Kosta Rikas un citām valstīm, lai izmēģinātu lidošanu un noķertu mirkli laimes. Ķīnieši joprojām veido garas rindas pie paviljona ieejas, joprojām fotografē, joprojām priecājas. Ik pa brīdim mūs apmeklē arī dažādi latviešu izcelsmes apmeklētāji. Tā šonedēļ izdevās iepazīties ar Matīsu Kaļānu, kurš veiksmīgi ir izgājis ārpus valsts robežām un nodarbojas ar ūdenslaivu sacensību organizēšanu pasaulē – šajā mēnesī pasākums notiek Ķīnā, tāpēc Matīss iegriezās paviljonā mūs apciemot.  Tas tikai pierāda, ka mēs varam daudz – ja gribam. Un pasaulē tādi neatlaidīgi un spējīgi cilvēki kā Matīss būs vajadzīgi :) Katrā ziņā prieks,  ka ir piemēri pasaulē, kas dod iedvesmu un apziņu, ka viss ir pašu rokās :) Arī AERODIUM piemērs rāda, ka ar darbiem var izdarīt daudz.

Vēl pārsteidzoši, ka sapņos parādās arvien īpatnējāki tēli. Piemēram – bijušie PAREX īpašnieki, kurus satiku kaut kādas mājas bēniņos Talsos. Laidos pāri un ieraudzīju Kremļa zvaigzni zaigojam pie tās mājas jumta un tur nez kāpēc ieskatījos. Un tur – viņi.

Vai arī – sapnī satiku sen neredzētus, mīļus cilvēkus, ar kuriem kopā devos pastaigā tā kā pa Rīgu, tā kā nē – smējāmies, triecām, jokojām un labi pavadījām laiku. Spīdēja saule un vispār bija līksms noskaņojums. Arī pamostoties.

Ja kādreiz Šanhajā slāpes pēc dzimtenes veldzēja Znaroks un Slakteris, tad tagad viņu vietu ieņēmis kardināls Pujats. CIETI!

Bet labi, ka ir man līdzi grāmatas. Tās šodien lieti noder. Gan atpūtai, gan jaunām domām par visu, kas bijis un to, kas būs. Jautājumu man nekādu nav. Varbūt Tev cienījamais lasītāj ir kāds jautājums aizķēries?

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

0 komentāri


  • pievieno savu komentāru

pievieno savu komentāru