Trešā diena Šanhajā

Mūžu dzīvo – mūžu mācies. Tā man teica tēvs. Ņēmu šo vēra nopietni un vakar aizgāju gulēt laicīgi – ap 12:00. Jo ap 12:00 Latvijā vēl ir 7 vakarā, bet šeit jau nakts. Patiesībā kā izrādījās – ja pirmā stāva līmenī ir klusums, tad 29. stāva līmenī troksnis nepāriet arī šobrīd, kad rakstu šo ierakstu. Jo atrodamies augstu un akumulējam skaņas no visas apkārtnes – arī no ielas/ceļa, kur plūsma nekad nebeidzas.Šodienas nozīmīgākais notikums ir spāru svētki Latvijas paviljonā . Speciāli šim pasākuma no Rīgas atvedu lielu Latvijas karogu – 3×6 m un šodien to uzvilkām paviljona konstrukcijās. Šajā brīdī sajutos lepns – nāca klāt cilvēki no citiem paviljoniem un interesējās kas te būs. Pastāstīju, parādīju un sapratu, ka mūsu piedāvājums intriģē. Es nebūt negribu nodarboties ar pašslavināšanu, taču no sarunām saprotu, ka mēs tiešām atšķirsimies un būsim interesanti. Kas manuprāt ir tieši tas, ka mums ir nepieciešams – piesaistīt uzmanību, piesaistīt interesi. Turklāt tas viss pašu rokām būvēts un veidots – un esam par to lepni. Darbs gan vēl stāv priekšā, tāpēc daudz nesvinam, bet koncentrējamies uz galveno.

Pēc spāru svētkiem devos uz EXPO Mediju centru risināt tematus par 3D Online EXPO, kurā būs redzams arī mūsu paviljons. Gatavojam materiālus, lai varam pienācīgi būt pārstāvēti arī 3D versijā. Te būs gan video, gan foto, gan informatīvais materiāls, kas veicinās interesi par paviljona apmeklēšanu. Kas mani pārsteidza – ka mediju centrā nav bezvadu interneta. Neesmu jau es apsēsts, taču brīdī, kad bija nepieciešams piekļūt espastam, tas vienkārši nebija iespējams. Ķīniešu darbinieces pašas noplātīja rokas un pasmaidīja viltīgi, bet neko neteica. Tas vispār ķīniešiem ir raksturīgi  - smaidīt un domāt savu domu – lai vai kas :)

Te nu ir īstais brīdis pastāstīt par mazajām atšķirībām, ko ievēroju. Piemēram – ieejot metro, visas somas jālaiž caur skaneri. VISAS! Arī foto un video tehnika. Macdonaldā čīzburgers ar kolu maksā Ls 1.05 jeb 15.50 RMB. Cik maksā Rīgā – nav ne jausmas, bet domāju, ka par 1 Ls šo nevar dabūt. Sarunājoties ir vēlams paskaidrot domu divas trīs reizes atkarībā no domas sarežģītības. Biznesa tikšanās laikā lielas firmas boss pastāsta nozīmīgus privātās dzīves faktus – piemēram, izvelk šķiršanās dokumentus un pastāsta kāda ir situācija ģimenē šobrīd. Auto braukšana un kultūra uz ielām – atsevišķs trillera cienīgs stāsts, kura pamatelementi ir iebraukšana pretējās kustības joslā, iespraukšanās rindā pāri dubultajai līnijai, visa veida manevri pie sarkanās gaismas, ielas šķērsošana kur ienāk prātā – policistam zem deguna. Dažās mājās liftā nav 14. stāva – tehniski ir, bet numuri 13 un 14 nes nelaimi, tāpēc ir 12a un 12b stāvi. Daudzās vietās ir atrodams reiva kaķis – tāda zelta kaķa figūra, kura kustina vienu ķepu augšā/lejā. Nesot laimi. Uz ielām atrodami banneri, kas atgādina Tev, ka pilsētas dienesti ir mūžam nomodā par inovāciju, demokrātiju un harmoniju. Kola maksā kapeikas. Saule vēl tā pa īstam nav uzspīdējusi, kamēr esmu šeit. Maglev vilciens no lidostas uz centru traucas ar ātrumu 400 km/h. Neko tādu iepriekš nebiju baudījis. Satriecoši.

Kas tad vēl? Pilsētas iedzīvotāju skaitu lēš no 20 līdz 25 miljoniem – grūti pateikt, kā ir īstenībā. Droši vien kaut kas pa vidu. Bet tas netraucē. Labi, ka metro ir eskalatori – citādi visai cilvēku jūrai pārvietošanās sagādātu nopietnas grūtības. Pēc vietējā laika ir pus2 naktī. Iešu ka es gulēt. Lai rīt atkal pastāstītu, kas būs jauns noticis šeit.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

4 komentāri


pievieno savu komentāru