Tikšanās ar Edgaru Rinkēviču

Tā nu šī diena pienāca. Ar labu garastāvokli un visnotaļ konstruktīviem notikumiem. Kā viss izvērtīsies – to rādīs laiks, taču pēc būtības sagaidāmais ir noticis un process – es ceru – ir pavirzījies pareizā virzienā. Kas tad šodien notika?No rīta paviesojos Radio Rīga 94.5 FM, kur sarunā ar Gustavu Terzenu un Eduardu Švānu apspriedām EXPO un kopumā valsts zīmolvedības tēmu. Skaidrs, ka šī tēma ir plaša un runājamā tur būtu patiesi daudz, taču laiks ierobežo, tāpēc palikām pie 20 minūšu sarunas un iekustinājām šo diskusiju. Kas ir labi – jo – šīs diskusijas rezultātā mani šodien uzmeklēja sen nesatikti cilvēki no arhitektūras vides. Vēlreiz guvu apstiprinājumu tam, ka tēma ir ārkārtīgi svarīga un aktuāla – esmu sajutis šīs tēmas sabiedrisko nozīmību un esmu priecīgs, ka cilvēki ieklausās un seko līdzi notiekošajam.

Nākamais solis – tikšanās ar Ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču pēc viņa paša ielūguma. Esmu laicīgi klāt, tiekamies trijatā – Ārlietu ministrs, Rūdolfs Brēmanis … un es. Es īsumā izklāstīju lietas būtību – par ko jau biju rakstījis šeit pat. Sarunas galvenos punktus biju sakārtojis arī vēstules formā, kuru iesniedzu ministram.

Kas no šī visa sekoja? Ministrs apsolīja sarīkot tikšanos plašākā lokā, lai skaidrotu šobrīd izdarīto, kā arī apsolīja rīkoties, lai nepieļautu skandālu šī projekta sakarā ne Latvijā, ne arī pasaulē. Ministram pašam ir bijusi pieredze EXPO sakarā, kā prezidenta kancelejas vadītājam Šanhajas EXPO laikā – kad arī iepazinos ar ministru – un šī pieredze ir devusi izpratni par to, kas un kā ir jāuzlabo turpmāk. Tādējādi ir cerība, ka ieteikumi tiks ņemti vērā un lietas mainīsies. Katrā ziņā man bija sajūta, ka atbilde Facebook’ā nav tikai formāla jaunās komunikāciju politikas sastāvdaļa. Ir sajūta, ka patiešām ir interese mainīt status quo un panākt Latvijas izcilību. Pārrunājām arī dažādas resoru savstarpējās sadarbības nianses un atklājām lietas, kas būtu jāmaina šajā situācijā – arī, protams – ar mērķi panākt labāko iespējamo rezultātu.

Tāpat arī informēju ministru par saviem plāniem doties uz Londonu un tikties ar Tomasu Hezervīku un Ārlietu ministrija šajā tēmā varētu palīdzēt. Patīkami. Ceru, ka izdosies tikties ar ievērojamo mūsdienu angļu dizaineri, kurš ir ne tikai radījis Lielbritānijas paviljonu Šanhajas EXPO, bet arī radījis jauno Londonas divstāvu autobusa dizainu, Londonas olimpiādes lāpu un citas ne mazāk ievērojamas lietas un objektus. Domāju, ka tikšanās būtu tieša un nepastarpināta kultūras pieredzes apmaiņa, kas mums visiem lieliski noderētu. Katrā ziņā darīšu visu, kas manos spēkos, lai šo varētu sakārtot un varētu tikties ar Tomasu – cerams, ka viņš būs Londonā šajā laikā.

Kāda man ir sajūtas pēc šodienas notikumiem (skatoties Londonas olimpiādes noslēguma ceremoniju)?  Mums joprojām ir iespējas izcilībai. Lai gan kopš Šanhajas EXPO beigām ir pagājuši tikai divi gadi un mēs neesam neko izdarījuši uz Milānas EXPO, tomēr ir cerība, ka vēl atlikušajos trijos gados tomēr saņemsimies un nebūs tā, ka viss jāpagūst 5 ar pusi mēnešos – kā tas bija Šanhajas EXPO gadījumā.

Rezultāti:

Ministrs apsolīja tikt skaidrībā ar status quo vēlākais līdz septembra vidum.

ĀM solīja palīdzēt ar tikšanās noorganizēšanu ar Tomasu Hezervīku.

Tātad gaidam rezultātus abiem šiem solījumiem. Par to arī ziņošu turpmāk.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

0 komentārs


  • pievieno savu komentāru

pievieno savu komentāru