TELE2 mobilais internets – tests

Tātad, izmantojot savu pazīšanos Tele2 birojā, nolēmu, ka gribu patestēt, kā strādā man sapņu interneta izmantošanas gadžets – mobilais internets. Tāpēc palūdzu Tele2 preses sekretārei Vitai Siricai rast iespēju man to izmantot. Nekāda nauda un reklāma te nav iesaistīta. Tad nu jau pirms vairāk kā mēneša tāda iespēja radās un ieguvu savā lietošanā USB adapteri, kas tikai jāpievieno datoram un viss strādā. Tādas ir manas ekspektācijas par šo tēmu. Kad esmu dabūjis šo USB mobilā interneta gadžetu, lieku to klāt pie datora. Un ko es redzu? To, ka tas strādā tā, kā esmu to sagaidījis. Viegli un nepārprotami. Varbūt ne tik ātri, kā es gribētu.

Ar ātrumu šajā gadījumā es saprotu to, cik ātri notiek visas nepieciešamās darbības, lai pieslēgtos internetiem. USB modems kaut kādas darbības veic, lai identificētu SIM karti, lai atvērtu attiecīgo programmu un tādā garā. Bet tas viss ir tiešām elementāri uz Mac datora. Pēc diviem klikšķiem man jau ir uzinstalēta programma un es varu droši sērfot internetos. Sērfošana sākas ar pogas CONNECT uzspiešanu. Uzspiežu connect un viss aiziet.

Jāsaka, ka iespēju esmu izmantojis galvenokārt Rīgā. Pēdējo pāris mēnešu laikā maz ceļoju, tāpēc nezinu kā ir citur. Bet Rīgā šī iespēja strādā labi. Pirms pāris dienām satikos ar Mfz un sarunas laikā bija nepieciešamība apskatīties internetu. Mfz arī atzina, ka lietošana ir ērta – ērtāka kā Bites mobilajam internetam, kuru Mfz bija testējis Liepājā Beach party laikā. Ok. Es cienu Mfz, tāpēc ticu. Biti un LMT neesmu mēģinājis, tāpēc nezinu.

Lūk. Kas man vēl šķita interesanti? Programma, ar kuru viss tiek darbināts – Tele2 Mobile partner – visu parāda – kāds ātrums – download/upload, kāda statistika izdevumiem, kādas sms esi sūtījis caur šo programmu, kādas saņēmis. Jauki, lai gan šīs iespējas nelietoju. Tikai internetu. Un par to ātrumu varu teikt droši, ka tas bija vairāk kā pietiekams – šķita pat ātrāks kā normālā situācijā ar parasto mājas internetu. Esot pilsētā – pilnīgi pietiek. Un vēl pāri paliek. Visādā ziņā – laba iespēja. Kā es saprotu, tad Tele2 ir cenu līderis, kas nozīmē, ka šis mobilais internets ir izdevīgāks no izmaksu viedokļa. Neesmu salīdzinājis ar citiem, bet vakar mans paziņa teica, ka piemēram Bite Vodafone ir Ls 0.7 stundā. LMT solīja iedot patestēt savu mobilo internetu, bet tā kā uzreiz birojā testa iekārtas nebija, tad pagaidām nekā.

Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

5 komentāri


 • Baigi daudz “draugs teica”, “nesalīdzināju”. Trūkst arī jebkādu ciparu, viss ir subjektīvs, aptuvens. Te Juris Kaža par Tele2 mob. internetu: http://blogi.nozare.lv/kaza/2009/08/30/vel-par-tele2-mobilo-internetu-latgale/

 • protams, ka subjektīvs. Protams. Šis ir mans blogs un mans viedoklis un pieredze :) Es neesmu tech gīks, kas čekos visu šo krustām šķērsām dienām un naktīm, esmu parasts cilvēks ar pieticīgām prasībām. Lai viss strādā un lai man nesāp galva par to, ka kaut kas nestrādā tad, kad tam jāstrādā :) Jurim Kažam – visu cieņu, kā vienmēr :)

 • Cenu un ātrumu salīdzinājums no Lietišķā Diena testē:
  http://www.diena.lv/lat/tech/testi/timekli-bez-partraukuma-2009-06-25-1

 • Labu laiku jau lietoju šito Tele2 brīnumu kā alternatīvu stacionārajam netam Rīgā. Ja var iekļauties 20gb limitā , tad ne par ātrumu, nedz ko citu nav jāsūdzas, par vadu var aizmirst. Laukos, kur nav 3g, gan situācija nav tik spoža, bet meilus izlasīt un netu pobrowsēt nav nekādu problēmu.
  Vispār, pirms nebiju noprovējis, nekad nebūtu iedomājies, cik tāds mobilais nets atvieglo dzīvi.

 • nesaprotu, kas tā par sapņu pasauli, kurā esi to štruntu lietojis. Ja ar labu ātrumu saproti pašu minimumu – apmēram 1 mbit/s, (pie tam 3G uztveršanas zonā), tad nemāni cilvēkus, bet uzraksti skaidrus ciparus, lai citi neiegrābjas!!!
  Tiešām reālā situācija ir tāda, ka ātrums tir ļoti smieklīgs, un tele2 solītie 7 mbit/s reāli vnk neeksistē :( (((

pievieno savu komentāru