Sveiciens darba svētkos 34

Šodien pirmais maijs – pirmā EXPO darba diena. Tāda tā bija arī mums – kas nu kuram – manai kolēģei tikšanās ar Ķīnas ziņu aģentūru Xinhua, man – epasti un satura lietas, vadībai – tikšanās ar būvuzņēmēju kopā ar LIAA direktoru. Un vēl visam pa vidu – īsta vasaras sajūta. Jo šodien ir patiesi silts – plus 21, var staigāt sandalēs un t kreklā – ko arī izmantoju. Pa dienu spīdēja saule, ielās mazāk cilvēku – jo ir brīvdiena, daudzi iestādījumi nestrādā nemaz. Līdz EXPO šodien neesmu aizgājis – bet centīšos rīt aizdoties. Arī birojā darba netrūkst – mēs svētījām darba svētkus strādājot, vēl joprojām to darot. Kamēr rakstu šo, blakus notiek sapulce par tēmu – veikala iekārtojums, kā citas ar ražošanu saistītas lietas. Es lasu epastus, klausos komentārus par tēmām, piedalos diskusijā. Vēl tikko atskan telefona zvans un jādodas uz tikšanos. Kopumā diena mierīga, jo katrs ir kaut kādās darīšanās un var mierīgi padomāt un pastrādāt.

Priecē, ka daudzi mediji raksta par EXPO atklāšanu. Vakardienas sajūta bija sirreāla – līdz atklāšanas salūtam gan nebiju aizgājis, bet to varēja just arī neatrodoties tiešā tā tuvumā. Viss padebesis rībēja – un krāsojās visās varavīksnes krāsās. Es to visu vēroju, sēžot pie galda un strādājot – caur logu varēja redzēt, kā viss notiek. Un arī dzirdēt – vispirms bija uguņi un pēc kāda brīža arī skaņa. Jautrākais sākās pēc atklāšanas, kad acīmredzot visi steidzās mājās un izveidojās tādi sastrēgumi, ka auto taurēšana nebeidzās ne mirkli kādas pāris stundas no vietas. Tā visi gribēja tikt mājās :) Spriežot pēc bildēm – šovs bija iespaidīgs. Lūk :) Bet tas bija vakar.

Es šodien izgāju ielās diezgan vēlu – arī pamodos vēlu. Pastrādāju – skype konference ar Rīgu, šis un tas un arī tas, ka beigusies dušas želeja. Tā nu nolēmu aiziet līdz veikalam pēc dušas želejas, kā arī kādas sulas. Izgāju ielās un sastapu sauli, siltu laiku un kopumā mieru ielās. Aizstaigāju līdz veikalam mierīgi, paņēmu vajadzīgo un devos mājās. Tik liels miers – pilnīgi iemidzinoši :) Bet nu neļaujos atslābinājumam un redz – jau klabinu pie datora. Patiesībā gaidu ziņas no Rīgas darba sakarā, tāpēc pie datora vēl atgriezīšos.

Bet mazās atšķirības par šo un vakardienu varētu būt tādas:

 • Pārsteidzošā kārtā ebay ir tādi tirgotāji, ka dažas lietas nesūta uz Latviju, bet sūta uz Ķīnu
 • Svētki un uguņošana šeit ir svētas lietas – vakardienas salūts pārspēja pat pieticīgākās cerības un brīvdienas šeit ir 5 dienas no vietas sākot ar šodienu
 • Ir dažas lietas, ko Šanhajā nevar nopirkt – lai gan tās ražo pasaulē zināmi zīmoli

Tā lūk šodien viss notika. Turpinājums rīt.

Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

2 komentāri


 • vai diez ieeja paviljonaa buus tikai pa kaapneem???
  pagaidaam gruuti saprast… ieshu riit veelreiz nopeetiit :p
  un starp citu – kaa kjiinieshu valodaa ir Latvija???

  • jā, ieeja uz trešo stāvu – galveno ekspozīcijas zāli būs pa kāpnēm. Lai precīzāk saprastu, kāds izskatās paviljons – laipni lūdzu apmeklēt paviljona tapšanas blogu http://www.latvijaexpo2010.lv/medijiem/ – tur viss smalki parādīts un paskaidrots, kā tieši darbosies paviljons un kā tajā varēs ienākt. Un te arī vārds LATVIJA ķīniešu valodā 拉脱维亚

pievieno savu komentāru