Šurumburums 37-42

Laikam neesmu kādu nedēļu paviesojies miera apcirkņos, kā rezultātā ir izpalikusi blogošana par dažādām tēmām, no kurām galvenā pašlaik ir Latvijas paviljona gatavošanās EXPO izstādei. Izstāde jau iet pilnā sparā vaļā, bet mēs vēl būvējam. Bet neskatoties uz to – esam guvuši ievērību medijos Ķīnā un kopumā esam gaidīts pasākums visā EXPO kontekstā. Vispār laikam neblogoju tāpēc, ka apnika visu laiku par darbu rakstīt. Cik var un kuru tas vispār interesē? Turklāt darba mazāk nepaliek – notiek tikai plašāka darbība visās frontēs, kas attiecīgi paņem laiku un tā pa īstam un mierīgi uzblogot arī neizdodas. Tāpēc labāk neko īpašu nesolu, bet rakstu tad, kad ir vairāk laika un ja ir iedvesma. Jā – jau ir pagājušas 42 dienas, kopš esmu šeit.

Viens no rutīnas pasākumiem ir twittersekotāju izšķirošana. Te man ir vienkārši principi – korporatīvie konti tipa SIA Māja 95, labāks auto un līdzīgie tiek bloķēti. Sekotāju skaits aug, bet nu tā reāli jau nemaz tik ļoti neaug. Bet pa lielam  - kāda starpība. Tas dzīvot netraucē un arī nepalīdz. Rutīna, bez kuras dzīvē nevar iztikt – to es iemācījos biznesa skolā.

Pagājušās nedēļas spilgtākie iespaidi saistās ar pašu EXPO izstādi. Konkrēti vakar veltīju izstādei kādas 5 stundas un šo stundu laikā apskatīju sekojošus paviljonus – Itālijas, Krievijas, Ukrainas, Serbijas, Monako, Šveices, Dānijas- jau otro reizi, Vācijas. Iespaidu padaudz, bet teikšu, ka labākais – pelnīti – tomēr tomēr tomēr – bija Lielbritānijas paviljons “Seed cathedral”. Seed cathedralTas, ka pasākums ir praktiski visos medijos, kuros raksta par EXPO – ir patiesi labi. Jo no visa, kas šobrīd redzēts – tieši šis paviljons aizkustina ar vienkāršību, estētiku, neparastumu – kas nu kuram šķiet svarīgs tajā visā. Man pašam patika tas, ka šeit nav nekādas liekuļošanas un cenšanās aiz ausīm pievilkt to, kā nav. Ir tikai tīra forma, kas uzrunā un aizrauj. Un katrs pats saprot to, ko grib saprast. Es to uztveru kā Lielbritānijas drošsirdību sīkmanīgi nebaidīties, ko par to padomās citi un cik briesmīgi daudz tas izmaksās – Lielbritānija ir izskanējusi tuvu un tālumā ar savu paviljonu un rāda pasaulei, ka radoši risinājumi ir tas, kas aizrauj. Ir jau taisnība tajā, ka šeit izstādē pašlaik dominē arhitektūra – un Lielbritānijas paviljons visādā ziņā arī var pretendēt saukties par arhitektūru. Tomēr man pašam tuvāks šķiet pieredzes koncepts, ko Tu vari gūt saskaroties ar šādu mākslas darbu tet-a-tet. Tehnoloģija, ideja, izpildījums – viss liecina par pārliecību, kas šis ir tas īstais veids, kā pastāstīt kā labāk dzīvot. Un visi to grib sajust – pieskarties, ieelpot, izbaudīt.Seed Cathedral interjersPatiesību sakot – nekā cita arī paviljonā nav. Ir vēl smuks laukums teritorijā, kurā atpūsties un skatīties uz Seed cathedral formu. Un viss. Nav pat suvenīru veikala. Tīra manta, nesabojāta ar komerciju. Tas man patīk, ārkārtīgi. Bezkompromisu risinājums, kas saka – mēs esam forši, mēs mākam pārsteigt un mēs nebūsim garlaicīgi un aizmirsti. Ko vēl vairāk pasaule grib dzirdēt? Vienīgais, ka kaitina – ārprātīgi garā rinda uz visu šo pasākumu. Bet vakarpusē cilvēki ir mazāk, tāpēc tiekam iekšā diezgan operatīvi un viss ir forši. Pēc apskates atlaižamies plastmasas zālē un vienkārši neko nedarām – atpūšamies pēc garākas pastaigas. Var nogurt, patiesi.Vakara skats uz Seed CathedralNu re. Tas arī bija spilgtākais aizkustinājums vakar un vispār pagājušajā nedēļā kopumā. Vēl bija visādi piedzīvojumi ar profesionāliem ubagiem – šī tēma šeit ir atstrādāta perfekti. Profesionālie ubagiIr dažādi risinājumi – gulošs bērns pa labi, vienkārši naudiņas iemešana Starbucks krūzītē vai varbūt vēlaties puķes? Viss ir iespējams pat 6 no rīta, kad dodies cauri rajonam. Bet ko nu par to – pārsteidz vien tas, ka pasaulē nekas nav mainījies pa šiem daudziem tūkstošiem gadu. Bet pirms doties ielās, neliels rokenrols sarīkojās arī mūsu pašu dzīvoklī ar hieroglifiem.

Ķīniešu rokenrolsMazās atšķirības:

  • Cena, ko redzi jebkur un jebakad nav gala cena – vienmēr var nokaulēt – ja patīk kaulēties
  • Cukurs pie kafijas ir saņemams arī šķidrā veidā
  • Ēdiens, ko atnes uz mājām karstu 10 min laikā, maksā divas trīs reizes mazāk kā restorānā, ieskaitot piegādi
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

1 komentārs


pievieno savu komentāru