Saullēkts Šanhajā jeb vasaras tuvošanās 27

Jā, šorīt pirmo rītu nosēdēju pie datora un sagaidīju gaismu austam. Tas notika ātri – hops un jau ir gaišs. Līdzīgi atceros bija Turcijā, kur saule rietēja 15 minūšu laikā Egejas jūrā – čiks un pazūd :) Bija interesanti vērot pilsētu salīdzinošā pieklusumā – reti takši, kaut kāds urbānais miers uz mirkli iestājās, lai jau pēc brīža atkal ieietu ikdienas ritmā. Vakar bija daudz spriešanas par to, kuru dienu ņemt brīvu. Izdomājām, ka šodienu, taču plāni strauji mainījās un šodien strādājam. Iespējams, ka nedaudz atpūtīsimies rīt vai šodien vēlāk. Kas šodien ieplānots? Pirmkārt – skype konference ar potenciālajiem Latvijas paviljona gidiem no Latvijas – ķīniešu valodas tests saziņā ar manu kolēģi Janet. Tas viss sāksies pulksten 10:00 pēc Latvijas laika. Pieteikumu ir daudz, reāli runājošu cilvēku mazāk. Kamēr gatavojos intervijām – gatavoju jautājumus, paralēli beidzot ir brīdis pieķerties pie video un foto materiālu sagatavošanas, tā ka drīzumā blogā ar foto un video papildināts materiāls par Šanhaju un EXPO. Bet nu tātad šodienas galvenais notikums bija intervijas ar tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas varētu pārstāvēt Latviju Šanhajā. Pasākums paņēma praktiski visu dienu – šobrīd kopā jau vairāk kā 4 stundas, kuru laikā aprunājāmies ar 30 cilvēkiem. Vairāk runāja kolēģe Janet, es tikai klausījos. Tādējādi sapratām, ka ir cilvēki, kas jau labi runā un spēs pastāstīt par Latviju un ir, kas tikai mācās. Vēl rīt sekos sarunu kārta un jau nākamnedēļ mēs zināsim, kas pārstāvēs Latviju Pasaules izstādē EXPO Latvijas paviljonā.

Sarunas ir interesantas – dažādi cilvēki, dažādas pieredzes, galvenokārt meitenes, daži puiši :) Runājam. Lielākoties jauni cilvēki, kas priecē – pārstāvēs valsti jaunā paaudze, kas gribēs dzīvot pa jaunam un stāstīs par Latviju ar nākotnes perspektīvu. Un iedvesmos – nešaubīgi. Pavadām sarunās krietnu laiku, tehnika protams vienmēr var būt labāka, bet tāda ir un ar tādu iztiekam. Sestdiena ir mierīgāka diena, bet tāpat cilvēki gatavojušies un viss iet pēc plāna. Kā tas izskatījās – to varat redzēt šajā video.http://www.vimeo.com/11188086

Pēc gara sarunu raunda dodamies ārā, lai varētu atpūsties mierīgā atmosfērā un paēstu vakariņas. Ielas un restorāniņi pilni ar cilvēkiem, ir tāds miers, ka šķiet – nekāda stresa. Un tā stresa arī nav pa lielam :) Vienkārši strādājam. Nedēļas nogales atpūtas programmu izpildīsim rīt ar taidzi, taču pirms un pēc tam – darbs :) Tāda lūk nedēļas nogale plānojas.

Mazās šodien pamanītās atšķirības.

  • ir  tā, ka restorānā apkalpotājs nekad neatnesīs dzērienu baltajam, jo viņam gluži vienkārši ir bail no baltā cilvēka – bail uzrunāt. Viņš drīzāk iedos dzērienu ķīniešu meitenei no mūsu kompānijas. Ar šo sastopos ne pirmo reizi.
  • Vizītkartes nodrukāt šeit maksā 10 RMB par 100 gab. jeb Ls 0.77  :) Un vizītkartes atnes skaistās plastmasas kastītēs.
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

1 komentārs


pievieno savu komentāru