Šanhajas modes piedzīvojumi – 44

Tādā ziņā nevaru vairs saprast, vai esmu sajaucis numerāciju. Bet tam pat vairs nav nozīmes. Ir tā, kā ir. Un tas nav ne labi, ne slikti. Vienkārši ir. Dienas darbi norimuši – sākās šodien precīzi 9:00 no rīta ar datoru gultā, klēpī. Atbildot uz epastiem vēl īsti nepamostoties. Pēc tam jau dušā mēģinu atgūt možumu un sākt dienu. Kura starp citu sākās jauki – pēc darba sesijas gājiens uz Starbucks brokastīs. Manas brokastis šodien – 420 ml sulas par Ls 0.33 Tropicana ar apelsīnu gabaliņiem un laba atmosfēra Šanhajas centrālā laukuma parkā – klusumā un mierā ar dažiem bomžiem, kas prasa kapeikas, kā arī ar pohainiem ekspatiem, kuriem Starbucks ir kā patvērums no trakās pasaules Šanhajā.Man nē. Man tā ir atpūta dienas laikā pirms trakā skrējiena, kad vienlaicīgi istabā atrodas 7-8 cilvēki, katrs runā pa telefonu, skaipu vai savā starpā, radot troksni un kņadu, kas darbam brīžiem nepalīdz. Turklāt kādas 3-4 valodas skan konstanti, tā ka šeit ir ko just.

Darbs birojā - dzīvoklīŠī patiesībā ir bilde no vakardienas, bet pa lielam tā te izskatās katru dienu. Un katru dienu arvien trakāk – vairāk cilvēku, viss sākas agrāk – šodien piemēram 8:00 bija pirmā sapulce un beidzas vēlāk. Vai cilvēka spējām ir robežas šajā tēmā? Es nezinu. Vienmēr apbrīnoju kolēģus, kas mierīgi paņem brīvas pāris stundas vai pat pēcpusdienu un atpūsties. Man jāpamācās – tas palīdz koncentrēties vai vienkārši ļauj nomierināties.

Bet vispār es labprāt pastāstīšu par vakardienas pasākumu vai dienas hītu, kas bija uzvalka pasūtīšana paviljona atklāšanai. Man ir tā, ka katram nozīmīgākam notikumam par godu mēdzu sagatavot īpašu garderobi. Tā arī šoreiz. Ņemot vērā faktu, ka esmu uzaudzis šuvējas ģimenē – mana mamma ir labākā šuvēja, kādu zinu un visu bērnību un jaunību esmu pavadījis šajā nozarē, redzot kā top labākās kvalitātes drēbes – nolēmu izmēģināt Šanhajas šuvēju piedāvājumu – apskatīt, kā tās lietas notiek šeit. Tā nu devāmies organizētā grupā uz šūšanas biznesa rajonu jeb taylor’s market. Ko es tur ieraudzīju? Dāvida Fashion uzņēmumsVai tas būtu mūsu tautieša Dāvida modes uzņēmums? Satiku Dāvidu pašā Šanhajas vizītes sākumā. Nu lai vai kā – devos tālāk un atcerējos bērnību, iegrimstot audumu, rāvējslēdžu, nodriskātu modes žurnālu un lētu apročpogu pasaulē. Kā arī sev par pārsteigumu konstatēju, ka šīs vietas Klienti pārsvarā ir ārzemnieki. Izrādās, ka uz šo konkrēto vietu ārzemnieki tiek vesti ekskursijās. Un viņu šeit patiešām daudz – franči, amerikāņi un mēs. Nezinu cik liels ir viss pasākums – bet tālumā redzu elevatoru, tāpēc nojaušu, ka tam ir vismaz kādi 5-6 stāvi. Mūsu vieta atrodas tieši pie ieejas, tāpēc ķeramies pie lietas un izvēlamies visu – audumu žaketei, biksēm, kreklam, šlipsei, oderei un tādā garā. Smalki. Pēc tam seko nomērīšana. Arī process, kam jāvelta laiks. Es zinu, ko nozīmē speciāli man šūts apģērbs, tāpēc šim visam ir jāiet cauri, lai izskatītos labi. Katrā ziņā viss patiešām atgādināja manu bērnību un jaunību – nostaļģiskas bērnības refleksijas, kas neatstāj vienaldzīgu. Pēc uzlaikošanas paņēmu uzlaikot arī brilles, kuras varētu izmantot paviljona atklāšanā. Kā Jums šķiet – būs labi?Brilles like I never had beforeTā nu beidzām visu šo joku un devāmies atkal pie virpas. 5 stundu starpība paver brīnišķīgas iespējas strādāt arī vēlās vakara stundās, ko mēs arī nekautrējoties izmantojam. Vēl par šuvēju tirgu un cenām. Jāsaka godīgi – es biju pārsteigts par tām cenām. Salīdzināšanai – šeit tas mans uzvalks izmaksāja aptuveni reizes 10 salīdzinot ar to, ko pirms pāris gadiem uzšuvu tepat Rīgā. Un kvalitāte neatšķiras daudz – ja kas. Tā lūk. Šobrīd viss ir procesā, būs vēl laikošana, bet pa lielam no kolēģu pieredzes zinu, ka šis viss ir patiešām labs un labi kalpo. Esmu redzējis dažus šeit šūtus uzvalkus un nevar atšķirt no tiem, kas Rīgā veikalā pirkti. Tā lūk.

Modes tēma bija vakardien aktuāla, tāpēc lieku reizi piefiksēju arī dažus vietējās modes brīnumus.Kas ir stilīgi Šanhajā?Tāpat nespēju atturēties no gaumīgu aksesuāru apskates ar acīm un fotoaparātu. Šanhajas modes pasaules brīnumiUn ja nu tā pavisam godīgi – bez popkultūras ikonām mēs nespējam  iztikt pat Ķīnā.I want to be loved by YouMazās atšķirības:

  • Pasūtot ēdienu restorānā zini, ka ja Tev ēdienu atnes ātri, apkalpotājs grib ātrāk tikt no Tevis vaļā
  • Ubagi ubagojot mēdz grabināt naudu saujā, īpaši parkā pie Starbucks
  • Ķīniešiem nepatīk, ja Tu maini domas strauji
  • Ķīniešiem patīk eiropieši, jo mums esot idejas
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

6 komentāri


pievieno savu komentāru