Par Latviju pasaulē – VIDEO

Kas notika šodien? Bija atkal daudz un dažādas tikšanās un cita starpā viena interesanta saruna, kas manas domas šodien aizvirzīja daudz apspriestā tēmā tepat Latvijā – kā mūs, Latviju un latviešus, uztver pasaule. Tikšanās nebija saistīta ar Latvijas tēlu, bet sarunā skartās tēmas uzjundīja manī nelielas atmiņas par Igauņu Dienām Rīgā, 2005. gada 19.-21.maijā, kuras man bija tas gods palīdzēt organizēt. Tad arī iepazinos ar Enterprise Estonia cilvēkiem, faktiski divus mēnešus pavadīju pilnīgā Igaunijas iedvesmas vilnī.

Un no kā man tas iedvesmas vilnis bija? No tā, cik ļoti atsaucīgi un tomēr uz mērķi orientēti cilvēki strādāja šajā uzņēmumā, ar kādu prieku un lepnumu viņi piedalījās savas valsts pārstāvēšanā (lai arī tepat kaimiņvalstī, tomēr tas nemazināja viņu atbildības sajūtu un attieksmi pret savu darbu un valsti), kā līdz vissmalkākajiem sīkumiem bija visu pārdomājuši par un ap savas valsts prezentēšanu latviešiem, cik atvērti un operatīvi tika piedāvāta visa veida sadarbība no Igaunijas Vēstniecības Rīgā -iespaidu kopums, kas visnotaļ veicināja sajūtu par Igauniju kā par valsti, kas mani gaida un kur man ļoti gribētos nokļūt (lai gan daudz reiz jau ir būts). Faktiski igauņi vēlreiz apliecināja, ka māk sevi pasniegt, ka māk par sevi rūpēties un ka māk priecāties par sevi un savu prieku ir gatavi piedāvāt visiem, kas to vēlas.

Lielākais pozitīvais šoks man bija tad, kad darba vajadzībām saņēmu Igaunijas zīmola grāmatu, kurā tika skaidroti valsts un nācijas identitātes elementi, kā arī veidi kā ar šo elementu palīdzību pastāstīt citiem, kas igauņi īsti ir :) Un tad es paliku uz pamatīgas pauzes un domāju – vai es zinu jebko par Latvijas un savu identitāti tādā līmenī, lai skaidri un nepārprotami pateiktu japānim, brazīlim, etiopietim un kanādietim – kas es esmu, ko es daru un kāpēc ar mani ir interesanti? Ko man izdevās atrast par mums pašiem, ir Latvijas Institūta darbs un arī Ērika Stendzenieka padarītais. Tas pagaidām arī viss. Kas man nepalika skaidrs – kurš ir īstais un vienīgais, ko varu asociēt, runājot par sevi un savu identitāti Latvijā?

Paša identitāti es drīzumā noskaidrošu, jo dokumentos esmu atradis dzimtas koku vairāk kā 100 lpp grāmatas formātā, ko mans attāls radinieks ASV pirms gadiem 20 sarakstīja. Neesmu līdz šim izlasījis. Izlasīšu un sapratīšu savas ģimenes stāstu piecās paaudzēs. Bet kā paliek ar šo brīdi – man nav īsti skaidrs.

Tūrisma nozares uzņēmējs un vienkārši interesants sarunu biedrs Pierre Blime bija mans šīsdienas viesis un aicināju viņu dalīties ar viedokli par mums. Tīra fakta konstatācija :) iespējams, ka raisa pārdomas un iespējams – vēlmi mainīt esošo status quo. Kurš piedalās?

http://www.vimeo.com/5863253
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

0 komentāri


  • pievieno savu komentāru

pievieno savu komentāru