ORKA ft. Yann Tiersen Amsterdamā – koncerta apskats ar VIDEO

Par ko te būs runa (miksētā secībā)?

Kā jau minēju iepriekš, esmu Amsterdamā kopā ar AERODIUM komandu, lai prezentētu uzņēmuma piedāvātos produktus pasaules tirgū. Pēc intensīvās darba dienas, pateicoties @ievakn sniegtajai informācijai twitterī (kā atbilde uz jautājumu, ko darīt Amsterdamā) un nelielam lūgumam, tika pieņemts lēmums apmeklēt šo koncertu kopā ar AERODIUM komandu.

Tāpēc pēc izstādes devāmies pasākuma virzienā uz norises vietu – Melkweg klubu/koncertzāli. Jauko vietu sasniedzām pateicoties GPS sistēmai TomTom, kura mūs diezgan precīzi aizveda līdz pašām kases durvīm. Pirms koncerta ieturējāmies Burgerkingā turpat netālu un bijām gatavi pārdzīvojumam.

Kāpēc es nolēmu aiziet un kādi bija mani priekšstati un ekspektācijas? Yann Tiersen man bija zināms kopš liegās filmas “Amēlija“. Ko tur daudz liegties – filma īpašā veidā šarmēja. Pēc kādas 500 noskatīšanās reizes vairs gan ne un visa muzikālā daļa jau bija – kā mēdz teikt – “iesēdusies aknās”. Bet bērnu labā var pieciest ne to vien. Tā nu mana ekspektācija bija kaut kāds Amēlijas stila pasākums ar Yann Tiersen galvenajā lomā. Protams, ka bija sajūta, ka būs arī šādas tādas ietekmes no maniem iemīļotajiem autoriem Dead Can Dance, Cocteau Twins, Maikla Nīmana, Filipa Glāsa. Es sacerējos. Jo kā izrādījās – Yann Tiersen nemaz nebija vakara galvenais varonis. Šajā lomā iejutās Bjorkas, Amēlijas un nezināmu tēlu ietekmē izveidojies jauntēls ORKA – meitene, kas centās dziedāt dažādos stilos, tikai ne savā. Bet lai vai kā – galvenais bija iejusties un baudīt. Biļetes cena EUR 23, no rokas pirms koncerta pat par EUR 15 varēja dabūt, ko arī izmantojām. Uuuuuun – aiziet.

http://www.vimeo.com/6840784Nu re. Apskatīju safilmētos video un nemaz nešķiet tik traki. Kopējā noskaņa gan jāsaka nebija ieturēta mažorā, bet šķiet, ka holandiešiem mažors ir noriebies, tāpēc viņi labāk uztver neitrālu doom noskaņu. Kopumā skatītāju rindās netrūka arī romantiski noskaņotu meiteņu, frīku un vienkārši stilīgu japiju, kas visi gribēja gabaliņu no Tīrsena. Kāpēc es tā spriežu? Te ir vairākas pazīmes:

  • Tīrsens uzvedās ļoti pieticīgi – koncerta izskaņā galvenokārt uzturoties ļoti tuvu grīdas līmenim
  • Tīrsens saņēma visskaļākos aplausus
  • Tīrsens šķita atrāvies no apkārt notiekošā un bija iegrimis savā vijolē
  • Domāju, ka bez Tīrsena nez vai ORKA savāktu ap 1000 skatītāju (uz aci mērīju) Melkwegā

http://www.vimeo.com/6841206Nu labi – pa lielam  - kāda starpība. Neitrālais doom noskaņojums pagaisa kaut kur klausītāju mierā un patiesībā labākais no visa šī bija enerģijas apmaiņa – skatītājiem spēlēja dzīvi cilvēki un darīja to aizrautīgi. Lai gan de facto neesmu šī stila cienītājs, enerģijas apmaiņas līmenī viss bija kārtībā – katrs saņēma ko gribēja. ORKA šķidrus aplausus un iespēju nospēlēt vēl vienu gabalu pēc izsaukšanas (tā izsaukšana bija tāda gurdena – sekojošais gabals garš un hipnotisks ar Yann Tiersen uz grīdas), skatītāji –  ”īsta koncerta” sajūtu, naksnīgā Amsterdama – kārtējo “īpašās pilsētas” tēla spožuma apliecinājumu. Līdzsvara punkts tika atrasts. http://www.vimeo.com/6841018Labākais, ka tas viss bija patiesi – bez izlikšanās – fair deal – kā mēdz teikt mūsdienās tuvu un tālumā. Iespējams, ka esmu stadionu roka samulsināts un gaidu, ka pat šādā mazā zālē skatītāji lauž krēslus (bāra leti) un plēš drēbes nost rokstāriem vēl dimdinot akordus, taču pa lielam pasākums bija tāds jauks kamerstilā ieturēts kluba koncerts. Man patika vieta – vietas nosaukumus, Tīrsens un publika – miers uz zemes un cilvēkiem labs prāts. Un vēl tas, ka koncerta laikā sajutu tādu kā atsauksmi uz maniem iecienītajiem autoriem no vokāli instrumentālā ansambļa “The Chemical Brothers” – Brāļiem tas viss ir daudz rafinētāk un skarbāk. Bet negribu lekties un pozitīvi vērtēju arī rotaļīgu piegājienu elektroniskajai mūzikai – katrs dara kā grib un katram virzienam ir savi sekotāji un fani. Priecājos par visiem, kas dara, nevis īd :)

Nekādus vērtējumus nelikšu – man tā bija iejušanās citā pasaulē, kas man pilnībā patika :) Bildes dažas Flickr strīmā manā :)

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

0 komentāri


  • pievieno savu komentāru

pievieno savu komentāru