Miljons jeb 115. diena Šanhajā

Tas ir par daudz. Jeb laba daudz nevajag. Vakar bija par daudz visa kā – un visvairāk par daudz bija apmeklētāju. Konkrēti 1.032.700 cilvēku ienāca iekš EXPO teritorijas vakardienas laikā. Ko tas nozīmē?Tas nozīmē, ka ir tik daudz cilvēku, ka:

- metro tiek aizslēgts, jo ļaužu masas ir bīstamas šaurās telpās;
- nav kur kāju paspert – pilnīgi nopietni;
- satiksme EXPO apkārtnē paralizēta
- taksometri nav pieejami;
- ir ekstra apsardze salikta lielākās cilvēku koncentrācijas vietās tādās kā – piemēram – izejas vārti – kuri atvērti pirmo reizi kopš EXPO strādā;
- ēdnīcās ir tādas rindas, ka ne izstāvēt

Tāpēc šoreiz pusdienoju paviljonā kopā ar Latvijas paviljona ģenerālkomisāru Robertu Stafecki. Katrs paņēmām vistu spārniņus turpat lejā mūsu paviljona kafejnīcā ar frī kartupeļiem un ietiesājām. Pārmaiņas pēc nebija slikti. Kaut kā vienmēr pamanos aizlavīties arī līdz portugāļu paviljonam paņemt īpašo portugāļu kūku desertam – tā patiešām ir garšīga un ir ārkārtīgi iecienītā ķīniešiem – kūkas aiziet no letes burtiski dažās sekundēs viena un pavārs knapi spēj tik izcept.

Man pašam nekas slikts nenotika un nevienam nekas slikts nenotika, jo šķiet, ka drošībnieki ir pieraduši šādas ļaužu masas pieskatīt un ka pašas masas arī ir pašorganizējošas – tās zina sev vien zināmus nosacījumus un pašsaglabāšanās instinktus, kas ļauj tām lēnām pārvietoties vēlamajā virzienā. Vienīgais – mājas tikšana prasīja vairāk laikā kā cerēts. Bet tas nebija tik traki, jo metro nebija pārpildīts.

Vakara rituāls man izveidojies tāds, ka ejot mājās, apmeklēju tādu vietu, kas saucas “85″. Strādā visu diennakti un piedāvā dažādu veidu dzērienus – kafijas un tējas – gan siltus, gan aukstus. Esmu iecienījis jasmīnu apelsīnu tēju un vienu tādu īpašu kūku, kas saucas sievu kūka un ir raksturīga īpaši Šanhajai. Tā nu tēja un kūka – kas vairāk atgādina plāceni – kopā garšo patiešām labi. Un tā lēnām pastaigājoties esmu mājās. Tad žurnāli KLUBS un PLAYBOY un vakars noslēdzas ar iemigšanu – kas gan trokšņa dēļ ir apgrūtināta. Tad nāk iemidziens. Un laba izgulēšanās.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


pievieno savu komentāru