Lietas, kas neaizmirstas 54

Ir daudzas lietas, kas aizmirstas un daudzas, kas neaizmirstas. Tās, kuras nevar aizmirst, palīdz atcerēties sajūtas un noskaņojumus – iespējams, ka tās ir būtiskākas kā citas. Savukārt ir arī tādas, kas vienkārši aizskrien garām un nav pat svarīgas – acīmredzot. Kā vienu tādu nesvarīgu aspektu sajutu video un foto kameras – pamanos tās atstāt mājās un uz ielas konstatēt – eh, kā gribētu to vai šo fiksēt, bet kameras nav līdzi. Laikam jau tad tas nav tik svarīgi galu galā – staigāt ar kameru visu laiku apkārt. Īstais brīdis tāpat taps noķerts tad, kad būs tam jānotiek.Šādas noskaņas domas piezogas klāt brīžos, kad realitāte pārklājas ar ilgām. Kad izejot ielās vairs maz kas pārsteidz, kad konstatē, ka dzīvokļa biedrs izņem no veļasmašīnas arī tavas apakšbikses, kad liekas, ka esmu šeit jau mūžību un nekas vēl tā pa īstam nav sācies. Kad sāc rēķināt, cik daudz laika aizies ceļā un atsakies no braukšanas, lai strādātu. Tādas lielpilsētas domas piezogas un sākas matemātika – vairāk kā mājās. Un jūties krikums lielā pilsētā, par spīti tam, ka dzīvo debeskrāpī ar it kā visu, kas vajadzīgs (piemērām, internetu, kas – kā izrādās – ir vājš tikai uz ārpasauli – Ķīnā tas strādā zibenīgi). Spriegums tikai aug, nemazinās. Tai pat laikā ir arī atvieglojums, kad redzi, ka ir progress daudzās lietās, ka par spīti satricinājumiem, process neapstājas. Brokastīs papaijaKaut kāda izklaide pēdējās nedēļas laikā ir kļuvusi ēšana. Nezin kāpēc ēšanas vietu topā ir nostabilizējusies ēstuve, ko esam iesaukuši par rīsiem. Rīsos ir tiešām labi un garšīgi cepti rīsi ar olu, kā arī citas labas lietas. Nav dārgi, ir kur pasēdēt arī lielākam bariņam. Tā nu ejam ēst tur, līdz kādu dienu pēkšņi ne no šā ne no tā izdomājām – viss, tagad iesim ēst tikai burgerus. Tā nu šodien arī izdarījām – no rīta makdonaldā burgeris ar olu – RMB 6 un tad kafija iekš citas kafejnīcas. Šīsdienas brokastu pielikums bija jaunākie žurnāli no ārzemēm – Kas Jauns, Privātā Dzīve un Ir :) Tas bija riktīgi smieklīgi – žurnālus kolēģis Jānis pasniedza kā īpašo brokastu bonusu. Un mēs tos žurnālus arī lasījām – par visām slavenību problēmām un izpriecām un tādā garā. Nekā jauna šai pasaulē. Citurīt savukārt atkal izlēmu iet alternatīvo ceļu un paņēmu vienu papaiju apēst. Un ziniet – ļoti garšīgi, veselīgi un patīkami. Labi jutos – daudz labāk kā šodien, kad burgerus ēdām no rīta un pusdienlaikā.

Pusdienlaika burgeris bija īpašs. Saucās Carl’s Jr. Wow! Tas tik bija burgeris. Edij – stāvēt miera stājā. Izmērs, saturs, cena – mcdonalds nestāv blakus. Ja es teiktu, ka šobrīd es jūtos izcili – es melotu. Bet šajā visā burgeru tēmā ir kaut kāda maģija nesaprotama. Vēl es šodien konstatēju, ka nekad savā mūžā neesmu ēdis tik daudz junk food kā tagad šeit, Šanhajā. Kaut kāda sakritība vai kas – pat nezinu. Bet tas ir fakts.  Sāku domāt, ka jāmaina ēšanas paradumi un jāpāriet uz augļiem. Tikko kā pāris zemenes iemetu mutē – gardas. Tā kā varbūt miers burgeriem un lai dzīvo augļi. Skatīšos, kā izdosies realizēt šo tēmu.

Tikko savās rokās dabūju aprīļa Rīgas Laiku. Tad nu šovakar beidzot palasīšu kādu drukātu izdevumu beidzot no Latvijas.

Te savukārt neliels video, kā Ķīnā pārbauda naudas īstumu. http://www.vimeo.com/11873111

Šie vārdi nāk jau šorīt, jo vakar kautkā pēkšņi pārgāja blogojamais. Tātad – esmu pamodies, nomazgājies un jau strādāju. Pulkstens 11:00 no rīta, Rīgā 6:00. Vakar mazliet palasīju aprīļa Rīgas Laiku un aizmigu ar žurnālu rokās. Neizdevās man īsti to palasīt, ceru, ka varbūt šovakar izdosies. Redzēs.

Pēdējās dienās daudz iznāk saskarties ar to, ka ķīnieši nerunā angliski, mēs nerunājam ķīniešu valodā un mūsu tulks vienkārši neatbrauc, kad solījis. Tad liekam lietā google translator servisu un reālā darbībā tas izskatās šādi.

http://www.vimeo.com/11888121

Vēl aizvakar bija tāds piedzīvojums, ka pirmo reizi izbaudīju tropisko klimatu – karsts un slapjš vienlaicīgi. Pēc ne pārāk garas pastaigas atgriezos mājās un gāju dušā. Vispār tā uz sajūtu – nebija slikti, pat patīkami bija – izbaudīju. Gājām vakarā uzēst, lija lietus, es vienā t kreklā un zandalēs, silts. Patīkami. Protams, ka tā būtu katru dienu – apniktu, bet pārmaiņas pēc pavisam labi. Kopš kāda laika staigājam t kreklos visi, jo paliek karsts – arvien karstāks. Droši vien, ka tā ir arī piemēram Taizemē – neesmu bijis, bet iegriezos Taizemes paviljonā, kur uzsvars likts uz sajūtas radīšanu – arī ar ūdeni. Bet es nofilmēju vienu interaktīvo šovu, kurā – kā man šķiet – darbojas lelle.

http://www.vimeo.com/11890670

Runājot par lietu un lietām. Kaut kad tviterī uzjautāju palīdzību tēmā – paypal konts – jo manējais tika bloķēts, jo paypal domāja, ka kāds no Ķīnas mēģina tajā ielauzties. Lūk. Tā nu atsaucās daudzi, kas varēja palīdzēt, un galu galā Uldis Skraučs bija tas, ar kura palīdzību pasūtīju lietus jaku no ASV. Lielākais mans pārsteigums bija, ka jaka atnāca uz Ķīnu 3 dienu laikā. Tāda, lūk, operativitāte. Un kārtējo reizi tviteris izrādījās izpalīdzīgs.

Darba dunaŠimbrīžam pietiks. Ir vēl daudz citu sajūtu par dažādām tēmām, bet to tad kādā brīvākā brīdī. Nez, kad tāds pienāks :) Jo tā, kā mums te notiek lietas – grūti pateikt, vai miers iestāsies kādreiz. Un te Jūs paši varat redzēt kāda ir normāla darba dienas dinamika mūsu dzīvoklī. Ja es teiktu, ka tas ir nogurdinoši – tas nozīmētu neko nepateikt. Jo paralēli šim aiz sienas jau 50 dienas notiek remonts un elektrisko āmuru nerimtīga dauzīšana pa sienām, kuras nav īpaši biezas.

http://www.vimeo.com/11892035

Mazās atšķirības:

 • Zoo dārzā tiek eksponēti parasti suņi – kolliji, zelta retrīveri un līdzīgi. Skats uz viņiem diezgan bēdīgs
 • Divriteņu transportlīdzekļu – velosipēdu, motorolleru – vadītāji nevalkā ķiveres
 • Cilvēku var notiesāt par svingeru ballīšu organizēšanu
Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

8 komentāri


 • par momentu ķeršanu – aizvien biežāk liekas, ka momentus ķert visērtāk ir ar +- kvalitatīvu telefona kameru. konceptam snapshots tas tomēr strādā ideāli (kvalitāte apmierinoša, ir vienmēr līdzi)

 • Man pirmais iespaids bija, ka nekad nekur neesmu redzejusi tik daudz junk food, bet…. nekur vel ari neesmu redzejusi cilvekus edam tik veseligi ka sheit, resp… gan apjoma, gan kaloriju zinaa vini noteikti apeed vairaak kaa viens ar dieetaam utml apseests rietumnieks, bet izskataas daudz labaak ;)

 • Eh, good old China. Atceros 1996. gadu (tikai 14. gadi atpakal), kad Pekinu un Kinu turisti tikai saka atklat. Tiananmen laukuma bija restorans (ar skatu uz laukumu), kur vareja visu vakaru est super gardu maltiti, ieskaitot Pekinas pili, verot laukumu, kas gan bija tuksh un vientuls. Vakarinas tad izmaksaja Ls 2.5

  Nostalgy.

 • Baigi patika šī sadaļa: ”.. es vienā t kreklā un zandalēs, ..” :)
  Bet vispār paldies par sajūtām!

 • es nenesaju kiveri ne te ne lv un Shanhajaa velosipedistus ciena daudz vairak ka lv…

 • Nu, já, kad tuks neatbrauc, tad gan viegli nav, interesanta situácija. te Spánijá ari daudzi nevalká kiveres, bet vai patiesám tá ir taisníba par tám svingera ballítém?
  kopumá patika tavs raksts:)

 • un méginiet noprezentét Latviju ká nákas, jo vakar, pieméram, viena spánu kundze sajauca Latviju ar Lapland, domádama, ka náku no ciema, kur zvecisi dzívo:) loooti daudziem vél nav skaidrs, kas ísti ir Latvija!Lai izdodas;)

 • Jānis un ķīniešu valoda ir lieliski!

pievieno savu komentāru