Kā Tvitteris palīdzēja Latvijas valstij un citi stāsti 32

Love the sweetest thing. Yep! Tā man ausī dungo U2 un es to jūtu. Šodien viss iet no rokas, bet pēkšņi vienā brīdī nobrūk internets tā, ka ne pastrādāt. Ko es? gaidu gaidu gaidu. Neiet. Kādas 30 minūtes. Apnīk. Ķeros pie TV pults – tikai švīkas visos kanālos. Apguļos dīvānā pirmo reizi mēneša laikā – arī nepalīdz. Labi, ka glābj sirsnīgs telefona zvans no Rīgas. Un pēkšņi viss kaut kā sakārtojas pats no sevis brīdī, kad šķiet – iedvesma pazudusi.Jā – ir tāda augšā/lejā sajūta šodien. Nezinu, kāpēc. Iespējams, tāpēc ka nogulēju līdz 10:00, iespējams tāpēc, ka aizgāju gulēt pus3. Nezinu. Iespējams, dēļ pēkšņā pavasara šodien. Nav izskaidrojuma tam. Šodiena sākās vai pareizāk sakot vakardiena gandrīz jau gāja uz beigām, kad tviterī pēkšņi parādījās boston.com galerija, kur mūsu paviljons tika sajaukts ar citas valsts paviljonu. Skaidrs, ka tā to nevarēja atstāt un attiecīgi es mobilizēju visus spēkus problēmas risinājumam. Lai gan tehniski tas notika ātri, tomēr savu laiku tas prasīja un arī nervus tas paņēma. Patiesi patīkami, ka pats boston.com BIG PICTURE redaktors pats momentā atbildēja, izlaboja kļūdu un viss varēja turpināties mierīgi. Arī Associated Press tika iekustināts un beigu beigās samainīja parakstu bildei un ielika īsto informāciju. Bet nu tas prasīja nervus nedaudz. Tā nu nosēdēju šeit līdz vēlam un jā – paldies Tvitterim, ar kura palīdzību tad šis tika ātri diagnosticēts un novērsts.

Šajā sakarā interesants bija raksts, kuru izlasīju The Economist tādā īpatnējā žurnālā Intelligent life. Bija tāds plašs pētījums par kādas fotogrāfijas vēsturi un to, kā laika gaitā bildē redzamais tika kļūdaini interpretēts, kā bildei tika karinātas virsū dažādas nozīmes un jēgas. Šis mazais gadījums ar Associated press fotogrāfu, kurš kļūdījās, arīdzan varētu kļūt par līdzīgu precedentu, ja vien nebūtu moderno komunikācijas tehnoloģiju un modrās Latvijas tvittersfēras acs. Te arī reāla kolaborācija darbībā un reāls risinājums īsā laikā. Nu labi – kopumā apmēram stundu tas paņēma, bet vismaz saknē nocirtām problēmu. Tā lūk. Pašam prieks un arī citiem, cerams.Slavenā bilde

Nu tas par vakardienu. Šodienas aktualitātes – raksts žurnālā IR par EXPO un Aerodium. Atverot epastu no rīta 11 – pēc Rīgas laika vēl 6:00 no rīta – kad sadrukātais žurnāls iegulst mašīnās, lai izbraukātu kioskus tuvu un tālumā, lasu, kas sarakstīts par mums un EXPO. Sweet. Nav nekas tāds, kas būtu vērtējams kaut kā savādāk kā tieši tā, kā tas ir. Tāds man kalambūrs izbira, bet nu klausos Royksopp, kur visādi kalambūri skan, varbūt tas mani ietekmēja. Nezinu. Bet labi, ka ir vismaz cenšanās iedziļināties situācijā un mēģināts saprast, kas ir un kas nav.

Pēc tam seko brokastis stārbukā – ar pasēdēšanu klusā un mierīgā dārzā ar skatu uz zaļumiem un mierīgas sarunas. Pie blakus galdiņa sēdošais ekspats aiz bezdarbības lasa grāmatu un beigās aizmieg – priecājamies kā bērni par viņa iespējām tā pavadīt dienu, jo zinām ka mums šāds “čilauts nespīd” vēl vismaz pāris vai trīs nedēļas. Skaužam pozitīvi. Bet nu ko tur – mēs esam mērķtiecīgie latvieši, kam viss pa spēkam.

Tā nu droši brienam uz priekšu jeb uz biroju dzīvoklī, kur briest jau kādas pāris sapulces ar ķīniešu darbiniekiem, dažādiem piegādātājiem, skype konferences – šodien ar laikrakstu Diena – epasti un viss cits, kas darba dienai piederas. Spīd saule, silda sirdi un rajonu. Tad seko pusdienas, kuras šodien ieturējām jaunā vietā – bija forši. Redz, kā tas izskatījās tur, kur mēs šodien ēdām.http://www.vimeo.com/11330352

Nu un pēc pusdienām atkal sekoja vakara sesija pie datora ar Rīgu  - laika starpība to pieļauj. Tā nu sēžu un rakstu, un tvītoju – šodien Deepak Chopra izpaudās par laimes tēmu šādi: Happiness is the goal of all other goals. Fastest way to be happy –make someone else happy: uz ko mēs atbildējām ar aicinājumu apmeklēt Latvijas paviljonu Šanhajā un iepazīties ar Laimes Tehnoloģiju. Redzēs, kā lietas risināsies. Lūk! Ir jau atkal vēls un šķiet, laiks ir doties pie miera. Es zinu, ka šonakt notiek paviljona augšējo tuneļu uztādīšana, tāpēc visdrīzākais ka rīt blogā būs jauna informācija par šo tēmu.

Mazās atšķirības:

  • Daži ķīnieši staigā ar sejas maskām – iespējams, ka gaiss nav pārāk tīrs
  • Makdonaldā ir piegādes serviss uz mopēdiem – neesam gan izmantojuši
  • Ķīnā nav Čaka Norisa
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


  • Kā reiz pāris stundas atpakaļ izlasīju rakstu. Lai jums veicas un viss izdodas!

  • Ui, ui, ui, es gan nesteigtos ar tik spēcīgu apgalvojumu kā Ķīnā nav Čaka Norisa. Viņš ir visur… Nezinu gan, vai vīrs, kurš uz Liepāju var aizbraukt pa Valkas šoseju, nevarētu būt Ķīnā. Pārāk skaļš apgalvojums! Uzmanīgi, Čaks visu dzird un redz! Lai veicas!

pievieno savu komentāru