Jocīgais laiks 17

Turpmāk likšu klāt virsrakstam klāt ciparu, lai zinātu kura diena pēc skaita man šeit aiziet. Vispār šodien sapratu, ka tik ilgi no mājām nekad prom neesmu bijis. To es iedomājos sarunā ar mūsu tulku – gaidot tikšanos, pāspriedām šo un to par pieredzi un dzīvi. Jau vairāk kā divas nedēļas. Un joprojām ir interesanti. Šodienas laiks uzdzen drēgnumu, bet mana diena sākās agri. Pareizāk būtu sākt ar to, ka gulēt aizgāju tikai 3:00 pēc vietēja laika un bija jāceļas 7:45, lai dotos uz sadarbības partnera biroju. Biju nolēmis vakar laicīgi iet gulēt, bet kas Tev deva – pēc dinamiskās vakardienas tikšanām bija iekrājušies kaudzēm epasti un darāmie darbi, kas jāapdara. Tā nu viss ievilkās līdz trijiem. Līdz šim brīdim arī vēl neesmu sācis mācīties valodu, nemaz nerunājot par grāmatu vai žurnālu lasīšanu. Bet apņemos vīkendā piesēsties ievadam ķīniešu valodā – Rosetta Stone ir viena feina programma šādām lietām.  Nu jā – šodien pamodos nekāds, līks galīgi, aizklumburēju līdz dušai un sāku atgūt seju. Izdevās. Pēc brīža jau biju uz ielas, kur līst pamatīgi. Bet sapratu, ka man patīk arī lietus – ir savs šarms pilsētai lietū. Vēl kad uguņi spēlējas – romantiski bez gala :)

Brauciens uz tikšanos un atpakaļ bija salīdzinoši ātrs, tiesa – viss metro bija pārpludināts ar cilvēkiem  - jūra! Tā nu ļāvos straumei. Kad braucu viens metro, esmu atradis labu laika pavadīšanas veidu – Fusion Blocks spēle – laikam tetris modernā izpildījumā. Tā pamazām pieņemos meistarībā un ceļojamo laiku pavadu sava veida darbībā :) Esmu pat iekarsis. Pauzēju, kad pāreju uz citu līniju un turpinu atkal :) Vispār ar datorspēlēm nekad mūžā nebiju aizrāvies, izņemot – Apeirons uz Mac pirms gadiem 15, pagājušajā gadā ChainRix iekš Facebook un tagad Fusion Blocks telefonā. Un labi ka tā :)

Sapulce noritēja stundu, visu sapratām, kas jādara un devos atpakaļ. Lietus, metro, pastaiga. Starp citu – ievēroju, ka metro ir pats labākais pārvietošanās veids. Tas patiešām ir ērts. Viens divi un esi kur vajag. Un vēl – tas liek staigāt. Rīgā tādā ziņā ir mazliet izlaidums – lielāko daļu laika pavadu automašīnā, šad un tad autobusā. Bet šeit patiešām ir iepatikusies staigāšana kājām – ļoti laba sajūta. Un iespējams tāpēc, ka šeit ir daudz jāstaigā, neesmu redzējis daudz resnu cilvēku. Visi ir tādi veselīgi, ļoti pretīmnākoši un smaidīgi. Varbūt Rīgā vajag metro?

Nākamā tikšanās ir nolikta. Dodos uz to, kavēju pāris minūtes un jau sāku uztraukties. Bet izrādās, ka sarunu partneri kavē stundu un vēl mazliet. Tā nu ar tulku runājam par dzīvi, par darbu un Ķīnu. Starp citu – zemestrīci nejutu, tā notika patālu no Šanhajas. Un labi ka tā. Sēžot savā betona cellē 20. stāvā, daudz reiz jau esmu iedomājies – un ja nu tieši tagad tieši šeit zeme sāk trīcēt aiz uztraukuma? Ko tad? Neko. Labāk nedomāt par tādām lietām :) Runāju ar tulku, rakstu epastus, skaipoju – multitāskoju :) Sveiciens Jurim Šleieram un RSU studentiem :) Kad sākas tikšanās, visas lietas pie malas un runājam. Paviljons atkal apbur – jau nez kuro reizi, šoreiz citus cilvēkus, bet tomēr :) Prieks, ka varam, prieks ka spējam. Vārds pa vārdam un saruna jau ievirzās noslēgumā.

Pēc sarunas piedalos skype konferencē ar sapulci Rīgā. Lai gan internets ir tāds kā ir šeit, tomēr ir redzams viss labi, dzirdams arī salīdzinoši labi un informācijas apmaiņa var notikt. Naktī skype strādā labāk – acīmredzot trafiks mazāks un bilde un skaņa dzidrāka :) Tā lūk. Modernā tehnoloģija palīdz būt tuvāk. Man tas patīk un skype šobrīd ir līderis saziņai ar Latviju.

Nu jā. Pēc šī posta pabeigšanas došos uz autobusu, kāpšu iekšā un došos mājās, lai šovakar tiktos ar jauno kolēģi, kā arī lai padarītu dažus darbus un šodien laicīgi aizietu gulēt. Jo rīt ir svarīga diena priekšā – pirmās tikšanās ar diviem Ķīnas medijiem, kā arī citi ne mazāk svarīgi darbi :) Lūk!

Par mazajām atšķirībām:

  • Metro stacijās stāv vilciena pieskatītāji ar svilpēm un karodziņiem, kas ziņo par vilciena atiešanu. Karodziņi plīv un svilpes skan.
  • Metro šorīt redzēju pilnībā digitalizētus bomžus ar mp3 atskaņotājiem rokās, mobilajiem telefoniem un citām komforta ierīcēm.
  • Daudzas cenas beidzas ar ciparu 8, tāpat kā pie mums ar 9.

līdz rītam :)

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


pievieno savu komentāru