Dinamiskā diena un miegs

Viena no dienām, kad ir ieplānoti divi mītiņi. Divi mītiņi vietējā izpratnē nozīmē, ka praktiski visa diena ir aizņemta, jo mītiņi ilgst vairākas stundas, tāpat pārvietošanās pa pilsētu starp dažādiem birojiem aizņem savu laiku. Kā vakar – turp atpakaļ vismaz 1 h. Plus vēl orientēšanās. Labā ziņa ir tā, ka ļoti daudz informācijas ir arī angļu valodā – tas patiešām atvieglo pārvietošanos. Atšķirībā no piemēram no Lībijas vai Japānas (neesmu bijis abās, bet ticot tam ko raksta Economist un stāsta draugi).Pirmā tikšanās notika mūsu servisa kompānijas SEBIB birojā kaut kur patālu no mājas. Tikšanās iemesls – sarunas ar gaismas kompāniju, kas piedāvā gaismu paviljonam un saistītajiem notikumiem. Ir tā, ka liels darbs ir veikts iepriekš, saskaņojot mūsu prasības un kompānijas iespējas. Ieskaitot galotņu tikšanos Eiropā pagājušajā nedēļā kādā no šovbiznesa aprīkojuma izstādēm, kur mūsu uzdevumā tikās mūsu ilggadējie uzticamie partneri šajā jomā GACO un ķīniešu kompānijas pārstāvji. Tā nu ieradāmies uz tikšanos ar 10 minūšu nokavēšanos – metro un gājiens kopā aizņēma vairāk laika kā plānojām un sākām spriest. Stāstījām par paviljonu, precizējām garantijas, sadarbības nosacījumus, spiedām uz leju cenu, pārdevām sapni – pa lielam. Saruna bija ļoti laba, abpusēji ieinteresēta – jo šī pati kompānija nodrošina gaismas risinājumu arī Ķīnas paviljonam un viņi zini, kas ir kas šajā tēma un saprot mūsu paviljona īpašo situāciju un iespējas – un produktīva. Gala vārdu teiksim pirmdien. Tā nemanot pagāja divas stundas – jo sarunas risinājas ar tulka starpniecību, mēs pasakam kaut ko, tulks iztulko, tad apspriešana, tad atbilde. Ļoti interesanti. Sēdējām nelielā sarunu zālē 19. stāvā, smagos melnos ādas krēslos – pa nopietno :) Ar skatu uz Šanhaju, protams :)

Pēc šīs sarunas sajutu tādu kā miega mākoni, kas mācās man virsū. Un šķiet ka sapratu – darba ritms ir uzlicis tādu spiedienu, ka miega trūkums liek sevi manīt. Centīšos sevi disciplinēt un iet gulēt laicīgi – cik nu tas būs iespējams. Citādi starp mītiņiem uznāk tāds lūznis, ka ne pakustēt. Bet saņēmos, aizbraucu mājās, iegāju dušā, sapurināju sevi un devos uz nākamo tikšanos, kur nedrīkstēja kavēt – ar LUFTHANSA. Vāciešiem patīk precizitāte, gluži kā man pašam. Atceros bērnībā, ka ja kāds sarunā tikšanos ar manu tēvu un kavē, tēvs pagaida piecas minūtes un dodas prom. No šī piemēra esmu mācījies un cenšos būt laikā kā norunāts. Īpaši šoreiz, kad LUFTHANSA nāk mums pretī un dod iespēju popularizēt mūsu paviljonu savai sociālā tīkla sekotāju datu bāzei, kas Ķīnā sastāda ne vairāk un ne mazāk kā 500 000 sekotāju!

Tā nu esmu ceļā, laikā esmu ārā no metro, satieku kolēģi Jāni, kurš precīzāk zin kur atrodas LUFTHANSA birojs un pēc brīža tiešām esam īstajā adresē. Jāsaka kā ir – šādā mājā biju pirmo reizi mūžā. Pats Šanhajas darījumu centrs, tāda kā Volstrīta, paliels debeskrāpis, virpuļdurvis kustas tik lēni, ka šķiet – tās ir īpaši ieprogramētas, lai Tu ienākot šajā ēkā šķirtos no dienas steigas. Izvirpuļojam milzīgā tukšā foajē ar griestu augstumu metri 20, milzīgas kolonnas, viss pamatīgā granītā – nu tā kā redzēts filmās par mega korporācijām, recepcijā meitenes parāda ceļu uz liftiem un te nu mēs nākam – mazās Latvijas pārstāvji biznesa haizivju tīklos. Lifts un viss pārējāis tāpat kā citur – grezni, bet bez liekiem elementiem, pamatīgi – tā ka saproti – joki nebūs. Lufthansa birojs izrādās daudz mājīgāks par ieeju ēkā un tā nu precīzi laikā esam klāt mītiņā.

Yeah! Mītiņā piedālās LUFTHANSA mārketinga direktors Ķīnā, viņa asistents, vēl divi pārstāvji no biroja, kā arī radošā aģentūra, kas risina digitālos uzdevumus. Sarunas tēma – Latvijas paviljona piedāvājuma popularizēšana Ķīnas sociālajos tīklos, izmantojot LUFTHANSA datu bāzi un gaidāmās reklāmas kampaņas šajā sakarā. Vārds pa vārdam un stundas laikā esam izdiskutējuši darbības plānu, kā arī sapratušies. Aģentūras vadītāja ir eiropiete, tāpēc viss norisinās operatīvi – bez piecreizējas atkārtošanas ko un kā vēlamies darīt :) Tas priecē.

Pēc šīs tikšanās sekoja nākamā, kur tikāmies ar potenciālo paviljona general manager, kas organizēs paviljona darbinieku darbus. Ļoti patīkama un pieredzējusi meitene no Honkongas, rādīja savus iepriekšējos darbus un kopumā palika labs iespaids. Viņa bija viena no 10 kandidātiem. Šodien turpinās tikšanās ar citiem kandidātiem un tur Ivars pavadīs visu dienu.

Es nekavējos šajā tikšanās reizē, jo bija jāsteidz mājās uz interneta uzstādīšanu. Šķita, ka tā tāda ikdienišķa procedūra un viss notiks ātri. Hahahaha! Es biju pārrēķinājies. Gaidītās pusstundas vietā pasākums norisinājās 3.5 stundas, kuru laikā ķīniešu IT speciālists, kas noteikti nebija mazgājies kādu nedēļu vismaz, netika skaidrībā ar manu datoru – jo to viņš izmantoja rūtera palaišanai. Es neko diži palīdzēt nevarēju, jo viss notika ķīniešu valodā online vidē, tāpat arī mūsu speciālists nerunāja angliski :) Vārdu sakot – jautri. Labā ziņa bija tā, ka nebija steigas, bet sliktā ziņa – bijām bez sakariem. Caur GPRS īsti darba lietas nevar darīt, kā vien atbildēt uz steidzamākiem epastiem. Tā nu relaksējāmies un labi pavadījām laiku draugu lokā pasākumā, kas noslēdzās ar “Inglroius Bastards” skatīšanos. Internets tika palaists veiksmīgi, par ko nācās arī samaksāt 360 RMB jeb 360* jeb Ls 27 – par darbu un rūteri. Tā nu darbs var turpināties jo ražīgi. Vienīgā problēma – interneta ātrums ir ārkārtīgi nepastāvīgs. Bet pie tā jau esam pieraduši un neko daudz nesūdzamies. Vienkārši strādājam.

Nu tā pagāja vienpadsmitā diena Šanhajā. Arvien dinamiskāk, arvien vairāk dažādu tikšanos, pienākumu, darāmā. Arvien ātrāk tuvojas EXPO atklāšana un šķiet, ka visi darbi sablīvējas. Bet nekas. Mūsu komanda tic tam, ka viss ir izdarāms un iespējams. Tāpēc jau esam šeit, lai latvieša sīksto raksturu liktu lietā un visai pasaulei pavērtos mute pārsteigumā.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

2 komentāri


  • Cau, baigi patīk tavi raksti par šo vizīti Šanhajā, īpaši interesantas ir tās mazās vai lielās atšķirības tieši kultūrā, par kurām grāmatās parasti neraksta, varētu to iekļaut vairāk, nu protams ja vēl ir kas atšķirīgs! Gribēju zināt, kas tu esi pēc profesijas vai arī kā kas tu tur darbojies, izklausās foršs darbiņš! Paldies, ka strādā tur Latvijas labā, tā tik turēt!

  • Es darbojos kā Latvijas paviljona komunikāciju vadītājs, pēc profesijas esmu komunikators. Lūk! Par Latviju interese ir liela un es droši zinu, ka šīgada vienā no lielākajiem pasaules valstu forumiem mēs būsim pamanīti GODAM!! Par to arī prieks!

pievieno savu komentāru