Devītā diena Šanhajā

Nu tad tā. Šorīt esmu piecēlies neparasti agri un esmu gatavs pastāstīt par vakardienu. Un labi ka tā – kamēr Rīga guļ, Šanhajā jau pilnā sparā iet vaļā dzīve. Un šodien spīd saule jau no paša rīta. Lai gan mani logi ir aizklāti – lai varu aizmigt un gulēt, šorīt jutu ka ir gaišāks kā parasti. Silts gan ļoti nav, bet būs laba diena. Jo šodien atkal ieplānotas tikšanās ar aģentūru vienu. Vakardiena bija ļoti darbīga visās nozīmēs. Bija jāpaspēj izdarīt dažādas lietas par projektiem Latvijā, kā arī jāatbild uz daudziem zvaniem šeit pat uz vietas un jāorganizē dažādas tikšanās tuvākajās dienās ar mērķi virzīt mūsu paviljona intereses. Vakardiena pagāja praktiski pie datora, no mājas izgāju pusdienlaikā un vakarā. Pusdienlaikā aizgāju tepat netālu uz vietējo tirgu apskatīt to, kā arī apskatīt jaunu dzīves vietu. Jaunais dzīvoklis ir plašs un liels, akmens grīda, viss tīrs un skaists. Jāvācas iekšā, jo drīzumā šeit būs daudz vairāk cilvēku no Latvijas un mums vajag vairāk vietas visiem kopā. Pēc tam devos uz tirgu. Tirgus tāds nosacīts – ielas pusē katrai mājai apakšā ir atvērts tāds kā veikaliņš un tur visu arī pārdod – sākot no uzgriežņiem un dzesēšanas iekārtu detaļām līdz santehnikai, augļiem, zivīm un visam citam ēdamajam. Paņēmu cepumus – garšīgi, ar saulepuķu sēklām un citādi, samaksāju Ls 0.77 par pilnu maisu un devos mājās dzert tēju. Pa ceļam apskatīju arī uz stūra izvietoto zivju tirdzniecības vietu – nodomāju – gluži kā Tokijas zivju tirgū (neesmu bijis, vien bildēs un video skatījis), tikai miniatūrā. Tieši tāda sajūta. Un tad jau pie datora.

Darbi darbi darbi. Līdz pat 9 vakarā (16:00 pēc Latvijas laika). Un tad mājās pārradās kolēģi un sekoja uzaicinājums vakariņās. Bija labi padarīta darba sajūta, tāpēc pievienojos citiem un devāmies nekur citur kā uz zemo griestu ūķi, lai gūtu vēl vienu mācību par mazajām atšķirībām. Un šoreiz tās bija tādas un vēl citas, kuras esmu piefiksējis pēdējās dienās.

 • Tātad ja apsēdies pie liela galda, tad esi gatavs, ka galdauts būs mitrs. Un ja bikses saskarsies ar to, tad tās kļūs viegli mitras.
 • Esmu ievērojis, ka ķīniešu vīrieši negriež nagus – ļoti daudziem ir gari nagi – gluži kā meitenēm, lai gan pēc gejiem tie neizskatās.
 • Tad kad restorānā oficiants pieraksta pasūtījumu, pasūtījuma saraksta kopija paliek uz galda. Tad, ka atnesti ēdieni, nemanot pienāk oficiants, izsvītro uz lapiņas jau atnestos ēdienus. Un tā vairākas reizes, kamēr visi ēdieni lapiņā ir izsvītroti.
 • Vēl ne reizi nav gadījies sēdēt sastrēgumos. Ir braukts ar taksometru šeit padaudz, arī sastrēgumstundās, bet tā pa īstam nekad nav bijis jābauda šāds pasākums.
 • Vēl ir interesanti tas, ka transportam – tajā skaitā taksometram, ir vienota braukšanas karte – ar šo karti vari norēķināties autobusā, metro, taksometrā un citos sabiedriskā transporta veidos.
 • Vēl es iemācījos no biedriem kā rīkoties ar īso segu – apsegties ar to pa diagonāli.

Kamēr šo rakstu, dzīvokļa biedrs ir aizgājis paņemt mums šo to ēdamu, tajā skaitā banu – pīrāgu ar īpašajiem pildījumiem, kurš maksā Ls 0.7-0.8 par gabalu. Ar diviem varot paēst. Redzēs :) Bet nu tad par šodienas piedzīvojumiem rīt.

Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

4 komentāri


pievieno savu komentāru