Blogeris veterāns un žurnālists Juris Kaža – VIDEO

Juris Kaža, viens no pirmajiem Latvijas blogotājiem – žurnālistiem, stāsta par globālo pieredzi un blogu lietām. Par ko mēs runājām?

Saruna ar Juri, līdzīgi, kā ar citiem manis intervētiem cilvēkiem, mani aizrāva daudz vairāk kā pieļauj esošais (ne pārāk lielu laiku paņemošais) formāts. Ar Juri bija interesanti tas, ka bija nemitīgs acu kontakts – Juris stāstīja par lietām aizrautīgi un es to centos uztvert – un patiesībā nemaz lielu daļu sarunas neieliku jau minētā formāta dēļ. Es iedomājos, ka viņš varētu būt labs vectēvs saviem mazdēliem, kas sēž dārzā vai uz terases un lasa pasakas par rūķiem un pūķiem un attiecīgos brīžos tos rūķus un pūķus notēlo. Bet nopietni runājot – Jurim ir acīmredzams talants sakombinēt ziņas un notikumus tekstos tā, ka tie šķiet interesanti pasaules mediju dūžiem, par ko liecina plašā pieredze sākot ar Associated Press un beidzot ar Dow Jones News Wires. Tas jebkuram žurnālistam varētu šķist kā sapņu darbs. Bet par spīti tam, Juris nav karjerists un atgriezās Latvijā, joprojām spējot atrast tiltus, kā nest informāciju par Latviju pasaulē un nebaidās runāt par lietām atklāti. Tas ir RESPECT! Esmu starā no šīs sarunas. Un te būs pats video.http://www.vimeo.com/6157233

Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

5 komentāri


 • Vispirms – PALDIES Ansim, kas uzsācis šo projektu. SUPER! Viens ieteikums – video tomer parasti ir diezgan gari, nesanāk laika noklausīties pat ja gribas. Forši, ka Ansis sākumā dod īsu tēmu resume – varbūt pie tā var pielikt klāt, kurā minūtē par kuru tēmu runā! Paldies un veiksmes! :)

 • O! Šamo es tieši ļoti gaidīju… :)
  Paldies, Ansi!

 • Varbūt ir vērts garāku materiālu dalīt vairākos videoklipos? No sērijas “Juris Kaža par darbu pasaules lielākajos medijos”, “Juris Kaža par blogošanu” utt. Tā varētu arī mazāk graizīt safilmēto.

 • esmu no tiem kam patiktu garāki video, kurus piem. varētu vnk kā bonusu atrast iekš vimeo konta (tas ir, ja nav vēlmes likt ārā šeit garākus video)

 • Laba saruna, kolēģi.
  Piekrītu, Jurim par to, ka labi ir tas, ka cilvēkiem ir iespēja izteikties. Arī interneta auditorijai ir daudz lielākas iespējas izvēlēties (ne)skatīties, (ne)klausīties vai (ne)lasīt konkrēto vēstījumu, salīdzinot ar vecajiem, tradicionālajiem medijiem, kad avīze vienkārši jānoliek malā, radio jāizslēdz un jāsēž klusumā. Lai gan arī tas nav slikti – ja nemaldos, tad Normunds Kozlovs (RSU pasniedzējs) mums kā studentiem to rekomendēja ik pa laikam praktizēt. Tā saucās mentālā higiena.

  PS
  Asni, beidzot arī LV ir labs piemērs komunikāciju vides demokratizācijai.

pievieno savu komentāru