Ballīte Bruklinā un trešā diena

Wohoo! Starp citu – kāda mūzika jāklausās Bruklinā? Protams, ka – Beastie Boys. Nekas vairs nav tā kā agrāk un tieši tāpēc Beastie Boys skan daudz īpašāk – esot šeit, ieelpojot Bruklinas gaisu un šķiet, ka tuvojoties sapratnei par to, kā tas viss ir patiesībā šeit uz vietas esot. Nepārsteidz, ka metro 50% cilvēku klausās mūziku savos telefonos – kā lai savādāk sevi izklaidē tā, lai pārdzīvotu pārbraucienus? Arī es pievienojos mūzikas cienītāju pulkam un metro klausos mūziku – arī Beastie Boys. Tas, ko es saprotu šeit esot un cenšoties visu aptvert – emociju un piedzīvojumu ir tik daudz un tas viss ir tik intensīvi, ka ir pat tā, ka vienā ierakstā nemaz vienu dienu nevar ielikt. Arī tehniski – lai kā man gribētos, es diemžēl ātrāk par pāris stundām šo ierakstu nevaru uzcept. Tā nu tas ir. Un vēl – tikko sajutu patiesu nogurumu – laikam jetlag un arī vakardienas Bruklinas ballīte dara savu :) Tā nu atgriezīšos vēl pie vakardienas nedaudz, lai sniegtu saprotamu ievadu šīsdienas notikumiem.

Ir tā, ka pateicoties labiem paziņām Rīgā un konkrēti Jēkabam Endziņam, esmu iepazinies ar diviem ļoti gaišiem un daudzsološiem jauniešiem – Jāni Jātnieku un Baibu Dzelmi, kuri dzīvo un strādā Ņujorkā nopietnos uzņēmumos un gūst dzīves pieredzi. Pateicoties Jānim un Baibai, esmu uzzinājis daudz dažādus dzīves trikus, kas palīdz izdzīvot NYC ar mazāku uztraukumu. Tā nu vakar – atkal jau pateicoties jaunajiem draugiem, dodamies uz vietējo ballīti Bruklinā kādā dzīvoklī ar dažādiem phd studentiem no visas pasaules – Holandes, Ungārijas, Slovākijas, Lietuvas, Latvijas un citām valstīm. Forši ir arī tas, ka dzīvoklim blakus ir arī reāls dārzs – ar krēsliem, galdu un visu citu, kas vajadzīgs omulīgai sēdēšanai. DārzsArī karogs. Līdzīgi kā esmu ievērojis Turcijā – arī šeit ir daudz karogu visur kur – bet nav par daudz – saprāta robežās. Tā nu tiekamies un runājamies. Iespējams, ka tā bija vienīgā reize, kad mēs tikāmies ar šiem cilvēkiem, bet bija jautri. Sarunas par visu – un labas sarunas, saturīgas. Viss noslēdzās ap 3, kad daļa ballētāju devās tālāk uz publiskām vietām, savukārt es – ar nakts taksi uz savu Bruklinas galu – gulēt.

Šodiena pienāca mierīgi  - no rita rakstīju bloga ierakstu un uz pusdienas laiku devos uz jauno dzīves vietu – šoreiz uz hoteli Manhetenā – midtown, Hamptons in. Viss jau labi, bet – solītā Room with views of the Empire State and Chrysler Buildings. Additional facilities include a large work desk, a 42″ flat-screen TV izskatās šādi:IstabaNebūsim sīkumaini – TV un plašais darba galds arīdzan nav manāms :) Bet varbūt jūs varat samanīt tās mājas un arī visu pārējo?Tv un galdsTas, ka par šādiem sīkumiem būtu jācepās – tas ir smieklīgi. Lai vai kā – work in progress, viesnīcas menedžments lai nodarbojas ar savām lietām un iespējams, ka viss vēl mainīsies :) Laiks rādīs. Es katrā ziņā sēžu gultā un ar pusaizlipušām acīm jau šobrīd vēl tomēr rakstu – lai visu šodien sajusto mēģinātu uzlikt uz digitālā papīra :)

Kas tad šodien notika? Jānis un Baiba nolēma man parādīt īstu NYC brunch pasākumu – šis piedāvājums bija īsti vietā :) Tā nu aizdevāmies uz vietu, kas saucas “aurora” un patiešām fantastiski pabaudījām brokastis. Es konkrēti pasūtīju olas Benediktīniešu gaumē un tas ko man atnesa pārspēja visas cerības – gan no dizaina, gan no garšas viedokļa. Garšu kombinācija un forma – ohoho! Kaut ko tādu sen nebija jutis. Jāsāk būs ticēt, ka NYC pavāri ir brīnumdari. brokastis auroraEs pat nezinu, ko lai piebilst – brunch bija tiiik labs, ka nu jā – neko pielikt, neko atņemt. Tā vārds pa vārdam, līdz izdomājam, ka nākamais apskates pasākums ir High Line park. (šeit es aizmigu, atsāku rakstīt šorīt). Bet pirms tam – kayaking! Jā, jā – lai nu ko es spētu iedomāties, ko darīt šeit esot – braukšana ar kaijaku tā noteikti nebija. Kā izrādās – kaijaki tiek doti cilvēkiem pilnīgi bez maksas pie 40. piestātnes. Nāc, paraksties par sevi atbildības līgumā un dodies iekšā Hudzonas ūdeņos. Protams, ka to visu drīkst darīt ierobežotā teritorijā, bet tomēr – saule silda un cilvēki ļoti aktīvi to izmanto. Kad kāpām ārā no saviem kajakiem, bija sastājusies diezgan pat liela rinda ar gribētājiem. Bikses gan palika slapjas, taču prieks tāpēc nemazinājās :) Lieliski patiešām. Bilde no pasākuma sekos drīzumā.

Jāsaka godīgi – ja eksistē ideālā pasaule, tag High Line Park ir šīs pasaules iemiesojums. Kāpēc tādi jūsmīgi apgalvojumi? Tāpēc, ka High Line parks ir tāda teritorija, kurā kādreiz virs ielas brauca vilciens un tagad šīs vilciena/metro sliedes ir pārvērstas par apzaļumotu un kultūras blīvi apdzīvotu pastaigu vietu. gleznaPiemēram šeit – High Line parka malā gleznotāji glezno – un parka apmeklētāji – arī es – fotogarfējam, kā tas viss realitātē notiek. Vai atkal piemēram šeit – Tu vari apsēsties un vērot kā mainās situācija šajā gleznā :) Glezna ar mainīgu saturuMēs arī apsēdāmies un pēc kajakošanas mūsu bikses bija pilnībā slapjas, ko attiecīgi pēc piecelšanās no soliņa varēja labi redzēt :) Slapjums uz soliņaVai piemēram šādas skulptūras – laba māksla kā jau minēju – patiešām iedvesmo. SkulptūraVai arī milzīga izmēra glezna – kas varbūt pat ir fotogrāfija. SejaKāpēc tad ideālā pasaule? Tāpēc, ka var just – pilsētai ir svarīgi, ka ir tāda atpūtas vieta un tieši tāpēc viss High Line park izpildījums – paša parka grīda/ietve, margas, soliņi, apzaļumošana, mākslas objekti – ir ļoti augstā amatnieciskā līmenī. Visi objekti izveidoti tā, ka tos nav iespējams tā vienkārši bojāt (ja nu kāds gribētu), tie ir izturīgi pret dabas stihijām un tiem ir estētiska vērtība – tie ir vienkārši iederīgi vidē un sniedz praktisku labumu. Tāpat parka vidū izvietots projektors un pa vakariem šeit tiek rādītas filmas – visiem, kas vēlas, bez maksas. Ejot pa parku, brīžiem ir sajūta, ka esmu skolā – pretīm ejošo cilvēku plūsmas ir tik blīvas, ka neviļus visi iet rindās – kā skolā – viens aiz otra, lai tiktu uz priekšu :) Te atkal redzams, kā mainās glezna, kad skaties no ielas uz to. Dinamiskā gleznaStarp citu – kas to būtu domājis, ka šāds zīmols ir pārstāvēts Ņujorkā? Es noteikti nebūtu spējis to iedomāties :) Lukoil

Tā mūsu diena iet uz priekšu lēnām, bet pamatīgi. Pēc pastaigas dodamies nenoteiktā virzienā uz Down Town pusi, lai izklīstu pa mājām. Pa ceļam pamanamies apmeklēt jaunu vietu, kas vēl ir pabeigšanas procesā, kas saucas STORY. Veikala interjera elementi žūstUn šī vieta ir ļoti interesanta tādā ziņā, ka tas ir veikals, bet – tas, kā tas strādā ir kaut kādā ziņā jauns piegājiens, kā pārdot preces un pakalpojumus. Veikals ik pēc 2 mēnešiem pārtaisa interjeru un kontekstā ar šo – arī pārdodamo produkciju. Produkcijas izvietošanas vietas tiek pārdotas konkrētiem uzņēmumiem, kas ir gatavi nākt un ar savu produktu taisīt pasākumus jeb faktiski stāstīt stāstus šo divu mēnešu ietvaros. Piemēram sāls tirgotājs no Itālijas nāk un stāsta, kā gatavot ēdienus un arī Margaritas, izmantojot šo īpašo sāli – tas izskatās tāds patiešām interesants – nav balts pilnībā, lielos graudiņos. Un tā arī citām precēm. Tādējādi tirgotājs iegūst attieksmi, kas nāk caur pieredzi, savukārt veikals – pasākumus, kas ir dažādi un interesanti. Rīt vai parīt par šo veikalu būs raksts vietnē coolhunting.com – nenokavējiet! Redz kur tie žūstošie burti tiks piestiprināti – mēs esam pašā radošā procesa epicentrā :) Veikals STORYIedvesmojāmies. Lai atkal turpinātu šodien. Es došos uz savu pasākumu, Jānis un Baiba uz darbu. Bet iespējams, ka vēl tiksimies tuvākajās dienās. Katrā ziņā – super pavadīts laiks un jauni iespaidi.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


  • Cool story!

    NYC is the place to be! Sasmējos iepriekšējā postā par kafūzi Tatiana – tā jau slavena vieta (http://www.youtube.com/watch?v=jtzbRUlvvPI ap 7 minūti).

  • A cool read. This is what i love about blogs and facebooks that now that i will meet u, i will ask, how was ny, u maybe tell me only like 1-2 highlights cause most stuff u do/see there is already known to people u know, WHILE u are still there. The bliss and curse of this age, fast communication, updates etc. Ps looks like at least 2 riga shirts are travellin right now, 1 in ny, 2. in athens : )

pievieno savu komentāru