Atpakaļ Šanhajā

Pandas ChengduJā, atkal atpakaļ Ķīnā un atkal ar vienvirziena biļeti. Un pirmā lieta, kas vienkārši ir sajūtama ikbrīd – trakais karstums. Tam protams ir arī pretinde – kondicionieris, kas ir katrā istabā. Taču var iznākt kā man šorīt – sapūsts kakls, kuru knapi var pagriezt. Bet citādi – nav vairs pirmās reizes brīnuma iespaida. Ir tāds kā pieradums. Ir tā, ka jūtos kā zināmā vietā. Ko tad es te daru atkal? Latvijas paviljons strādā patiešām labi. Pagājušajā nedēļā uzreiz pēc ierašanās apmeklēju to vakarā un kā parasti stāvēja rinda. Arvien skanēja sajūsmas saucieni un kā jau zināms – ķīnieši ir sajūsmā. Tas, protams, nāk par labu mums pašiem – pasaule par mums uzzina pozitīvā gaismā. Vēl super pozitīvi ir tas, ka Latvijas paviljona grafiskā identitāte ir izpelnījusies aizjūras kritiķu atzinību – nupat jau divi (viens un otrs) dažādi ar dizainu saistīti resursi ir nopublicējuši labus vārdus par ASKETIC darbu. Tā ir atzinība un novērtējums pasaulē – Latvijas dizaineru darbs ir starptautiski konvertējama vērtība, par kuru es pats personīgi nekad neesmu šaubījies. Prieks, ka tagad to var novērtēt arī pārējā pasaule.

Vēl strādājot ar Latvijas vārda nešanu pasaulē, devos nelielā ceļojumā apskatīt pasaulē reti sastopamos dzīvniekus. Secināju, ka šie dzīvnieki ir kulta statusā ne tikai pasaulē, bet arī Ķīnā. Un tās ir Pandas. Apmeklēju Chengdu pandu izpētes un audzēšanas centru Sičuaņas provincē. Jāsaka godīgi – palasot visu par šo tēmu vikipēdijā, vairs nešķiet, ka suga ir tik apdraudēta. Bet kopumā pandu parks atstāja patīkamu iespaidu, lai gan exit through the souvenir shop ir neizbēgama šādu vietu īpašā pazīme. Cerams, ka pandām no tām ir labāk.

Savukārt šī nedēļa EXPO un Latvijas paviljonā būs karsta – kā jau vienmēr. Būs gan daudzas mediju intervijas, gan dažādi sabiedriskie pasākumi, kas visi nesīs Latvijas vārdu pasaulē. Un parādīs, kas mēs esam pa īstam – mēs esam tie, kas gribam būt. Viss ir pašu rokās.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


pievieno savu komentāru