18 :)

juhū – varētu izsaukties kā pusaudzis, kad sasniegti 18 gadi. Nevaru vairs atcerēties, kāpēc par to bija tā jāpriecājas, bet man šodien noritēja astoņpadsmitā diena Šanhajā. Viss man patika šodien, izņemot to, ka jutos kā ziemā – gaisa temperatūra noslīdēja līdz 5 ℃. Un sala visi – ne tikai es viens. Sala arī vācieši, ķīnieši un citi latvieši. Galvenokārt tas bija nepatīkami dēļ tā, ka nav līdzi ziemas drēbes – citādi var iztikt. Savukārt svētdien, kad Mihaels Šūmahers viesos pilsētā, sola līdz pat 23 ℃. Lūk!Mainīgais laiks šeit ir parasta parādība. Jāsāk pierast. Katrā ziņā pēc stāstiem, ka 2 stundu lidojuma attālumā ir 27 ℃ – Honkongā, šķiet, ka mūs drīz sagaida tieši tas pats. Lai vai kā – nav vērts te cepties – laiks būs tāds, kāds tas būs. Mums šodien bija super saspringta diena.

No rīta noturējām ražošanas apspriedi mūsu jaunajā headquarter. Piedalījās abas jaunās speciālistes – mārketinga un ražošanas darbinieces, kā arī būvdarbu vadītāja Ieva, loģistikas speciālists Jānis, Ivars, es. Aprunājām degošos jautājumus – un tādu nav mazums, apspriedām iespējamās darbības, modelējām iespējamos rezultātus. Paralēli sapulcei organizēju dažus darbus Rīgā – pateicoties projektu vadības sistēmai, tas var notikt arī digitāli – bez tiešas sarunas, izdodas diezgan daudz darbu operatīvi uzdot. Šādi strādājot, var visu izdarīt diezgan precīzi, kā arī saprast darbu norises secību, patērēto laiku, visādas nianses, kuras tiešām palīdz virzīt procesu. Nu tā tāda atkāpe, bet prieks par pašu procesu. Lūk!

Pēc tam devāmies uz EXPO teritoriju, jo šodien bija nolikta tikšanās ar vairākiem mediju pārstāvjiem. Viena medija meitene kavēja, tāpēc patvērāmies kafejnīcā no briesmīgā aukstuma, pasūtījām ēdienus, dzērienus un sākām strādāt, gaidot cita medija pārstāvi, kurš varēja būt ātrāk. Turpināju risināt dažādus jautājumus, spriedām par būvniecības progresu. Šobrīd jau esam kopā ar paviljona arhitektiem – Austri Mailīti un Intu Meņģeli, kuri arī dodas uz vietu un ir gatavi piedalīties tikšanās reizēs ar medijiem. Pirmais medijs ir klasisks biznesa žurnāls – Shanghai Business review, kas strādā kā tāds reklāmas izdevums – par konkrētu naudu Tu vari iegūt konkrētu publicitāti :) Mēs pasmaidam, parunājam un ātri saprotam, ka šī tipa žurnālistika mums nav interesanta un ka mēs neesam ieinteresēti. Pārdevējs ir saprotošs, mēģina mūs ievilkt ar nelielu rakstiņu mazā sadaļā :) Viltnieks – es jau šos darboņus esmu labi iepazinis, tāpēc mums ir skaidra atbilde un tā ir – nē :) Pasmaidam, parunājam par šo un par to un ir laiks doties uz pašu paviljonu.

Ceļš nav īss. Vēl īsti nezinu teritorijas apmērus un vietā neorientējos pārāk labi, tāpēc dodamies kājām un pēc kādām 20 minūtēm esam uz vietas. Pa ceļam redzam, ka progresa darbi ir daudzos paviljonos. Pēc statistikas uz šo brīdi -20% paviljonu vēl nebūs gatavi 1.maijā. To arī var redzēt. Bet tāda ir dzīve. Esam diezgan precīzi laikā atnākuši. Un pavisam drīz seko tikšanās ar Time Out Shanghai redaktorēm – jaukām meitenēm, kuras ir pilnīgā sajūsmā par mūsu paviljonu. Un tas ir pozitīvi :) Jo te es jūtu patiesu interesi. Seko paviljona apmeklējums, intervijas ar arhitektiem, es turpinu ar koncepcijas izklāstu un saistītajiem jautājumiem, parādu vizualizācijas un jūtu, ka meitenes ir starā! Man pašam šķita, ka es viņas iedvesmoju par Latviju un šķiet, ka viņas to sajuta. Tā pagāja vēl stunda. Šeit ielieku bildi, kuru noķēra Ints Meņģelis mirklī, kad es stāstīju par paviljonu un gaisa plūsmu. Vispār man īpaši nepatīk likt savas bildes, bet šī ir tik skaista, ka nolēmu ielikt.Time Out Shanghai redaktore paviljonā būvniecības procesā

Tad sekoja tikšanās ar skaņas kompāniju, kas piedāvā savus pakalpojumus. Apskatām paviljonu, iespējas un iespējamās skaņas koncepcijas piedāvājumus. Un kamēr runājam, vakars klāt. Sāk satumst, tāpēc dodamies tālāk uz štābu, jo seko tikšanās par paviljona brīvprātīgajiem darbiniekiem no Šanhajas latviešu kopienas un Latvijas brīvprātīgajiem, kuri diezgan aktīvi piesakās mūsu izsludinātajā konkursā. Tiekamies ar vietējā latviešu sabiedrībā zināmo Armandu Strauju, kurš palīdz apzināt vietējos resursus un koordinācijā ar mūsu komandu palīdzēs komplektēt brīvprātīgos darbam paviljonā. Diezgan operatīvi saprotam situāciju, apspriežam turpmākos soļus un jau pienākusi (nemanot) nākamā tikšanās tepat štābā – šoreiz jau par mārketinga plānu realizāciju un nākamo soļu apspriedi.

Ievadu tēmā savu asistenti, kas ir sākusi savu darbu šodien, kā arī Jevgeņiju, kurš palīdzēs aktivizēt sociālos tīklus šeit Ķīnā un palīdzēs visādos citādos darbos, kuru mērķis ir popularizēt Latvijas paviljonu EXPO izstādē un plašāk. Labā ziņa ir tā, ka mums jau ir pieeja konkrētai jaunu studentu auditorijai vietējā renren.com tīklā – 500 000 kontaktu un to liksim lietā nekavējoties. Tāpat plānojam vēl dažas lietas, par kurām laika gaitā pastāstīšu. Šī sapulce ir vairāk kā mana uzstāšanās, jo iznāca tā, ka 1 h norunāju bez apstājas, lai apskaidrotu situāciju un ievadītu sajūtā par pasākumu kolēģus, ar kuriem kopā šo visu realizēsim. Tad nu visu arī izstāstīju un saprotu, ka daudzas lietas ir skaidras un sāksim koncepta realizāciju jau rīt. Manai kolēģei ir laba pieredze – vairāk kā pieci gadi gan zīmolu virzīšanā Ķīnas tirgū reklāmas jomā, gan pieredze darbā ar medijiem SA jomā, tā ka esmu drošs – te mums būs labas iespējas un labas vietējā tirgus zināšanas. Tā nemanot ir pienācis vakars un pēc pāris darbiem – komentāri, diskusijas, ieteikumi – gribas tikai gulēt. Pat grāmatai laika neiznāk, nerunājot par žurnāliem.

Jā – starp citu – vakardienas naktī, kad jau gribēju sākt mācīties ķīniešu valodu, mirklī kad bija jāsāk pirmā nodarbība – vienkārši aizmigu :) bet programma ir un ir apņēmība to darīt. Tā ka būs progress – nešaubos :) Vēl ir daudz dažādu domu un sajūtu, bet mēģināšu tās kondensēt teksta veidā nedēļas nogalē. Tā es izdomāju.

Kamēr visu šo rakstīju, parunājos skaipā ar daudziem, tajā skaitā ar Gati Mūrnieku, kurš šobrīd atrodas Maskavā un kārtīgi apstrādā reklāmas lauku. Katrā ziņā tas, ka esmu šeit, man neliek justies prom no draugiem – skaips dara brīnumu lietas, ļaujot sajust mājas un draugus visā pasaulē. Tā ka ticēt labajam un viss notiks :)

ahttp://www.vimeo.com/10866223/
[4/15/10 8:03:23 PM] Janis Kirpitis: parolw taanutasier
[4/15/10 8:03:27 PM] Janis Kirpitis: taanutasir
Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

5 komentāri


pievieno savu komentāru