15

Jā, nemanot šeit pavadīto dienu skaits sasniedzis šādu ciparu! Kas to būtu domājis :) Bet šodiena bija īpaša ar to, ka darba kārtībā bija tikšanās, ko varētu nosaukt par super klasisku biznesa tikšanos, kur divas puses sanāk kopā pirmo reizi, viena otru neredzējušas un spriež. Vieni prezentē, otri apspriež. Katrā ziņā bija unikāla pieredze un arī tīri cilvēcīgi – interesanti, kāda ir biznesa kultūra kopumā. Bet pirms tikšanās vēl darbi. Rīta cēliens pagāja, darot darbus Rīgā. Jo Rīga guļ un ir iespēja nosūtīt simtiem (nepārspīlēju) epastu, darba uzdevumu, komentāru un citu svarīgu informāciju, kas nepieciešama projektam un kura tiek ģenerēta Rīgā. Faktiski viss rīts paiet rakstīšanā. Ar nelieliem pārtraukumiem sarunām skaipā ar tiem, kas agrāk pamodušies. Jebkurā dotajā brīdī kāds vienmēr būs skaipā un neguļ. Laiks tiek izmantots ļoti optimāli – vēl daži foto augšuplādes mirkļi un esam jau lejā uz ielas, ķeram taksi un dodamies nezināmajā.

Šī tikšanās tika organizēta, sūtot epastus, runājot tikšanās, precizējot laikus. Noliktajā laikā ar esam klāt – līdz šim nezināmā rajonā, nezināmā ēkā, nezināmā uzņēmumā. Nu labi – uzņēmums pieder dāņiem, bet tāpat iepriekš nevienu šeit neesam pazinuši un viss ir kā no jauna. Ēka un vieta – parasts klusais biznesa rajons, 13. stāvs. Stikla durvis, sekretāre, viss tāds eiropeisks. Tikšanās telpa – liels galds, melni ādas krēsli, komunikāciju ierīces vesels lērums, mazs SHARP projektors, kas ir diezgan spožs un rāda labu bildi. Pieslēgt datoru projektoram prasa 15 sekundes laika. Esam gatavi startēt. Mūs sagaida 5 cilvēku komanda (esam divi) Mr. Zhang, Mr. Weng, Mr. Eric Wu, kā arī tulce un asistente.

Visi sasveicinamies, pieklājības frāzes angļu valodā, un sēžam nost. Viss ir klasiski – prezentācija, jautājumi, subordinācija. Jūtos bez maz vai kādā korporatīvo uzņēmumu uzvedības kodeksa filmēšanas laukumā. Bet ir tik autentiski īsta un patiesa sajūta, ka izbaudu šo mirkli. Atklāju tikšanos ar ievadu par mums, par mūsu nāciena mērķi, par to, ko rādīsim un stāstīsim.  Sākam sarunas. Viss rit raiti – tulkojums ir nepieciešams Mr. Weng. Laikam viņš vienīgais nezin angļu valodu. Nojaušu, ka gala vārds arī vienmēr būs Mr. Weng – viņš ir vecākais no visiem, viņā visi ieklausās, viņš arī paceļ balsi runājot, iespējams, tā parādot savu noteicošo lomu. Vienīgais faktiski runā ar mums, izmantojot tulces palīdzību. Viss ir pēc labākajām uzvedības etiķetes tradīcijām. Kad prezentējam paviljonu, redzot lidojošos cilvēkus, visi sāk smaidīt un izrādīt patiesu interesi. Nav pirmā reize. Un par to īpašs prieks. Ka mēs – it kā mazas tautas pārstāvji – spējam pārsteigt ķīniešus. Te nu ir  tā sajūta atkal un atkal – mēs būsim lieli tik, cik mūsu griba. Vai arī – nav lielu un mazu valsti, ir mazi vai lieli sapņi (I.Beitāns, 2010).

Pēc sapulces jutāmies pusdienas nopelnījuši, lai gan pēc mūsu laika sapulce beidzās trijos. Brokastīs nekas īpašs nebija ēsts, tāpēc izlēmām iepusdienot. Atgriezāmies labi zināmajā vietā – Raffle city un paēdām pusdienas – patiešām labas par RMB 116 abiem, ieskaitot svaigus dārzeņus, mango kokteiļus, rīsus, vistu – tā kā pie cilvēkiem. Vispār jau tas bija salīdzinoši daudz, bet arī ēst gribējās. Mājās vēl nav tējkanna nopirkta un ūdens, tāpēc rīta putra izpalika. Bet rīt no rīta iesim pēc tējkannas, ūdens (no krāna ūdeni nav ieteicams dzert), veļas pulvera un vēl citām saimniecībā noderīgām lietām.

Jā – nolēmu dienas lietas sarakstīt vakarā, kamēr tās vēl spilgtā atmiņā. Jo rīt būs cita diena un citas lietas, kas prasīs daudz uzmanības. Piemēram – atbildīgo personu rekrutēšana, paraugu apskate un citas lietas, par kurām tad stāstīšu rīt. Lūk!

Vēl par mazajām atšķirībām:

  • Kad ķīnieši dod vizītkartes, viņi tur vizītkarti ar abām rokām, dod to Tev, skatās Tev acīs un smaida. Etiķete prasa vizītkarti tieši tāpat arī pieņemt – smaidot, ar abām rokām. Tradīcija un pieklājība.
  • Spļaut uz ielas netiek uzskatīts par kaut ko briesmīgu. Tāpat kā netīra ūdens un samazgu izgāšanu uz ielas. Tā tas vienkārši ir.

Nu tā tas bija šodien. Tiekamies atkal rīt.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

2 komentāri


pievieno savu komentāru