129-131 jeb EXPO ir noslēdzies

129

Vispār nekas īpaši svarīgs nenotika šajā dienā. Sāku transportēt sevi no Hong Kongas uz Šanhaju un šis pasākums ieilga dēļ lidmašīnas kavēšanās. Pats mazliet panervozēju, jo biju sajaucis vietu, no kuras iet autobuss uz lidostu, kā rezultātā braucu uz lidostu ar superātro vilcienu – 24 minūtes no centra līdz lidostai. Ātri un eleganti.

Atbraucu lidostā, konstatēju, ka viss kavēsies, tāpēc es droši nopirku TIME žurnālu, kā arī dažas grāmatas un devos draudzēties ar burtiem drukātā formātā, pie reizes arī iegraužoties Burger King piedāvājumā. Lidojums uz mājām – tā gribas saukt Šanhaju – jau ir pierasts, tāpēc nekā sajūsmas vērta šeit vairs nebija. Mājas un arī veselība atgriezusies un prieks par atkal sastaptajiem kolēģiem. Vārdu sakot – viss kārtībā.

130

Tāda pienāca šī diena – mierīga, rāma un kaut kādā ziņā pat negaidīta. Ārā jūtams rudens – tāda pati temperatūra kā  tad, kad atbraucu pirmo reizi uz šejieni marta beigās. Kaut kādā ziņā cikls ir noslēdzies. Gan prātā, gan sirdī. Un šajā laikā ir notikušas tik neiedomājamas lietas un notikumi, kas padara visu šo laiku īpašu un kaut kādā ziņā arī vienreizēju – tādu, kas iespējams – vairs nekad neatkārtosies. Man pat ir grūti tā īsi noformulēt savas sajūtas, bet skaidrs ir viens – ir prieks un lepnums par padarīto. Ir prieks par komandu, par to, ka par mums tagad zin pasaulē un zin pozitīvā gaisotnē.

Latvijas paviljona komanda - ne visa gan bildē ietilpa :)Ir tāds saviļņojums, ka pat grūti izstāstīt. Visi šie darba mēneši – kopā šis ir paņēmis apmēram gadu – ir patiešām vienreizēja un unikāla pieredze, kas lieti noderēs. Gan kontakti, gan darbs ar ārvalstīm, gan sajūta par paša spējām, gan iepazīšanās ar citām kultūrām – tas viss reāli krāšņo dzīvi un darbu. Pēc šādas pieredzes esmu tiecies un tas ir noticis. Lai gan brīžiem šķita, ka cīnāmies ar vējdzirnavām un ka nav daudz tādu, kas ir ieinteresēti tajā, ko mēs darām. Tad bija skumji. Bet kopumā – par visu, kas padarīts un sajusts un atklāts – ir mega prieks, kādu savādāk laikam panākt grūti. Ir tā retā labi padarīta darba sajūta. Un iespējams tieši tāpēc vakardienas pasākums ar noslēguma ballīti izdevās tik labs, cik tas izdevās. Jo ballīte patiešām norāva jumtu :)

Vēl izlidojām noslēguma šovu uz jumta, pēc tam arī paviljonā. Noturējām noslēguma sapulci, kurā pateicāmies visiem par darbu. Čaklākie darbinieki saņēma lieliskas dāvanas – ķīniešu – latviešu valodas vārdnīcas. Un viss noritēja pilnīgā saskaņā un kopējā pacilājuma sajūtā. Iepriekš organizējot pasākumu bažījāmies, ka daudzi aizdosies uz kaimiņu paviljonu ballītēm. Bet pilnīgi negaidot – tā šķita, ka visi ballējam tieši paši savā ballītē. Kāds protams aizgāja izlūkos apskatīt, kas notiek citur, bet laika gaitā konstatējām, ka visi tepat vien ir un kārtīgi ballē. Es pats nodejoju līdz kādiem 4 nonstopā. Vakara gaitā sāku konstatēt, ka ierodas arī viesi no citiem paviljoniem un pieslēdzas ballītei gan ķīnieši, gan lietuvieši, gan citu paviljonu pārstāvji. Un daudzi teica, ka šī ir īstā šīvakara noslēguma ballīte ar vislabāko mūziku un atmosfēru. Tā nu turējām atmosfēru un kārtīgi rībinājām līdz rītam.

131

Kā rezultātā šodien pamodos tikai pus2 dienā. Laikā, kad arī cilvēki Latvijā sāk mosties un doties uz darbiem. Pavadīju dienu mierā, koordinējot dažas darba lietas un pārdomājot gan aizvadīto vakaru, gan darāmos darbus turpmāk. Izejot ielās konstatēju, ka laiks ir atkal mainījies un arvien vairāk ir rudens sajūta. Cilvēki sabozušies un ietuntulējušies. Pirmo reizi man šodien ejot pa ielu un rakstot īsziņu, garām braucoša mašīna pabrauc tik tuvu garām, ka pat palēcos gaisā aiz pārsteiguma. Laikam jāsāk uzmanīgāk pārvietoties.

Paēdis pusdienas, konstatēju ka jau satumst. Tik īsa bija diena. Un kā teica man daudzi mūsu kolēģi paviljonā – pēc visa, kas noticis, arī EXPO laiks šķitis ļoti īss. Vai pusgads ir daudz vai maz – pat nezinu :) Bet dinamisks un aizraujošs gan tas ir bijis. Droši, ka atklāsmes vēl tikai nāks, bet uz šo brīdi ir patiešām ir labi, ka pasākums beidzies un var padomāt par to un vēl par visu kaut ko.

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

2 komentāri


pievieno savu komentāru