119 – 123

119

Labi izgulējos. Parasti praktizēju kārtīgu izgulēšanos pirms lieliem notikumiem. Tā arī šoreiz. Pēc vakardienas nomierinošās pastaigas uz Bundu un vakariņām slavenajā dzelteno galdautu restorānā miegs nāca pavisam labi. Kas tad šodien jauns? Ir tā, ka ir kļuvis nedaudz vēsāks. Vējš planda Latvijas paviljona fasādi un tā izskatās brīnišķīgi. Ir jāģērbj kāda siltāka drēbe – piemēram – garās bikses. Un vējjaka obligāti – lai būtu komfortabli.

Man blakus sēž kolēģe Viktorija un pako ielūgumus uz rītdienas pasākumu. Tāpat citi paviljona darbinieki nodarbojas ar citiem ne mazāk svarīgiem darbiem, lai viss noritētu gludi rītdienas pasākumā. Šovakar ierodas arī lielā delegācija un rīt viss notiks. Gatavojamies. Sāk parādīties arvien vairāk latviešu – katrs ir atbildīgs par dažādām lietām.

120 – Lielā diena

Labākais, kas ir – brīnišķīgs laiks un svētku sajūta. Lai gan protams, ka dienas ietvaros ir jāveic dažādi darbi, tomēr ir prieks un lepnums par paviljonu, par to, ka cilvēki to novērtē (pēdējās dienās viesojas patiešām daudzi latviešu uzņēmēji un vienkārši viesi), par to, ka saliedēti visu izdarām, lai Latvijas Nacionālā diena aizrit godam.

Pats pirmo reizi biju EXPO centrā, kur notika Latvijas Nacionālās dienas atklāšana – karoga uzvilkšana, uzrunas un ieskaņas koncerts. Apkārt daudz latviešu un visi priecīgi. Es sēžu kopā ar Ievu Mārtiņu no Dienas biznesa un klausamies Valsts Prezidenta Valda Zatlera uzrunu, kā arī sinologa Pētera Pildegoviča uzrunu par ķīniešu – latviešu vārdnīcas izdošanu. Pašam šķiet, ka draudzības veicināšanai vārdnīca ir viens no nozīmīgākajiem devumiem šajā tēmā. Vakarā arī nedaudz izdodas aprunāties ar Pēteri Pildegoviču par vārdnīcas tapšanu un katrā ziņā paliek ļoti pozitīvs iespaids par šo tēmu. Pēteris Pildegovičs runā ķīniešu valodā – to visi novērtē.

Nākamais notikums ir pasākums Latvijas paviljonā. Pēc atklāšanas oficiālā delegācija apmeklē Ķīnas paviljonu, paēd un tad jau dodas mūsu paviljona virzienā. Joprojām spīd saule un noskaņojums ir patiešām brīnišķīgs. Paviljona komanda kā vienmēr ir gatava visiem pārbaudījumiem un godam sagaida augstos viesus.Jana, Ramona, Aleksandra - paviljona brīvprātīgās Latvijas dienāUn viesi tiešām bija augsti. Mums liels prieks, ka Valdis Zatlers apmeklēja paviljonu un pozitīvi to novērtēja. Katrā ziņā mūsu komanda izdarīja visu, lai viesiem būtu prieks. Un kā redzam bildē – visi patiešām priecīgi (pat Valda Zatlera miesassargs smaida beidzot – attēla centrā ar zilo šlipsi).no kreisās: Renārs Vuškāns, Tatjana Koķe, Valda Zatlera miesassargs (smaida beidzot, Valdis Zatlers.Vakars turpinājās mierīgākās noskaņās ar Vestarda Šimkus koncertu un pieņemšanu par godu Latvijas Nacionālajai dienai EXPO. Šis koncerts -manuprāt – bija vienkārši ģeniāls. Nekad iepriekš savā mūžā nebiju bijis uz klavierkoncertu. Un visādā ziņā šeit bija dažādi pārsteigumi. Pirmais pārsteigums – ka viss notiek tik tuvu man. Skatuve ir apaļa un klausītāji sēž apkārt tai. Faktiski iznāk, ka klavieres ir tā kā centrā publikā iekšā. Sēžu otrajā rindā un jūtu, ka ir ļoti tuvu viss. Bailes nav, bet ir skaidrs, ka esmu ar mākslu aci pret aci. Var dzirdēt vissīkāko troksnīti zālē – pat maisiņa čabināšanu pēdējā rindā. Traki, ka daži viesi aizmirst izslēgt telefonus, klepo, čaukstinās – vārdusakot – nespēj saņemt sevi rokās un apklust, lai meistars varētu sākt koncertu un lai cilvēki baudītu. Fotoaparātu darbība šķiet pārāk skaļa – pat man. To ļoti labi var dzirdēt šajā video. http://www.vimeo.com/16137073Bet galu galā viss apklust un koncerts sākas.

Pirmais skaņdarbs no Pētera Vaska. Jāsaka, ka neesmu eksperts šajā tēmā un man tas šķita par drūmu. Es zinu, kas ir Pēteris Vasks un droši vien, ka izvēle par labu šim skaņdarbam krita ar domu parādīt ķīniešiem, ka mums ir ar ko lepoties – tā arī ir, bet tomēr gribējās kaut ko gaišāku :) Aprunājos ar citiem un domas bija līdzīgas šajā tēmā. Sekojošie skaņdarbi bija jau priecīgāki un man pašam personīgi patika veltījums bandoneona speciālistam Astoram Pjacollam. Aplausi ir pēc katra skaņdarba un tie pieaug arvien skaļāki. Jo ir arī par ko – Vestards spēlē patiešām meistarīgi. Katrā ziņā to var just pat tādi kā es – kas nav pietuvināti šai tēmai ikdienā. Un protams, ka īsta manta ir baudījuma vērta. Ļauj atslēgties no ikdienas un koncentrēties tikai uz koncertu – kas man arī izdevās. Pēc trīskārtīgas izsaukšanas uz skatuves Vestards atgriežas un nospēlē šo.http://www.vimeo.com/16136634

Kas vēl pārsteidza – koncerta laikā daudzi iemieg. Neuzskaitīšu vārdus, bet patiešām daudzi. Arī oficiālas personas. Tas laikam ir cilvēcīgi – ir bijusi gara diena, daudz dažādu notikumu un mierīga atmosfēra dara savu. Lai gan jāsaka, ka zālē bija vēss – siltumā es domāju daudzi iemieg. Katrā ziņā paldies Vestardam par koncertu. Vestards Šimkus pēc koncerta Šanhajā par godu Latvijas Nacionālajai dienai EXPOPēc koncerta pasākums turpinājās ar pieņemšanu par godu notikumam. Sanāca oficiālie viesi un risinājās saviesīgas sarunas. Valdis Zatlers labprāt aprunājās ar Latvijas paviljona brīvprātīgajiem un citiem viesiem. Valdīja nepiespiesta atmosfēra. Visi bija patiešām labā noskaņojumā.Valdis Zatlers sarunā ar Latvijas paviljona brīvprātīgo Jāni Sideru

Kas tas vēl? Viss noslēdzās ar šovu uz paviljona jumta un labi padarīta darba sajūtu. Es pats biju ne pa jokam noguris galu galā.

121

Pēc lielās dienas sekoja atžirgšana un konstatācija, ka pasākums aizritējis godam. Bet tam visam pa virsu sajūta, ka ir saaukstējums klāt. Un tā nu 122 un 123 paiet mājās, gultā, zem segas. Dzerot ingvera tēju, daudz šķidruma un dažādu citu zāļu, lai ātrāk būtu uz kājām. Paldies kolēģiem, kas neaizmirst grūtā brīdī.

Mazās atšķirības:

- parastā ēšanas vietā nekad nepasniedz nazi – tikai irbulīšus un karoti
- attālums starp krēslu rindām koncertzālē ir ļoti mazs
- ķīnietis nekad neteiks nē – pat ja nesapratīs, ko Tu no viņa gribi

Padod ziņu saviem draugiem:
  • del.icio.us
  • Facebook
  • Google
  • draugiem.lv
  • TwitThis

3 komentāri


pievieno savu komentāru