Мир Дружба Фестиваль 35

Tāda doma ienāca prātā šodien, apmeklējot EXPO otrās dienas norises. Sen neesmu bijis tādās lielā festivālā un nu tas notiek – tautu draudzības koncepcija iemiesota dzīvē vienā no pasaules lielākajām pilsētām pasaulē lielākajā EXPO līdz šim notikušajā. Bigger, better, more? Tā vien šķiet, ka Ķīna vēlas pārsteigt visus. Visādos veidos. Un līdz šim ar lielākiem vai mazākiem panākumiem tas arī ir izdevies. EXPO tikai kārtējais apliecinājums jaunajai pasaules kārtībai, kurā Ķīna ir viens no galvenajiem spēlētājiem.Kā to katrs var izmantot? Tas katram pašam jāsaprot. Pirms kādiem gadiem, kad runāju ar kādu somu, viņš uz manu aicinājumu mācīties latviešu valodu (jo bija plānojis dzīvot Latvijā) plati pasmaidīja un teica, ka nav jēgas to mācīties – jo mēs esam tikai knapi 2 miljoni, kamēr pasaulē ir vairāk kā viens miljards ķīniešu. Lūk, kādas lietas. Tajā brīdī es jutos savādi, bet laika gaitā sāku aptvert Ķīnas arvien pieaugošo lomu pasaules ekonomikā un politikā.  Patiesībā it visā, jo bez Made in China produktiem mūsu dzīve būtu daudz savādāka, nekā tā ir šobrīd.

Kas šodien bija interesants? Izejot ārā īsti nepaskatījos cik ir grādi – tikai esot uz vietas EXPO konstatēju, ka ir +29 :) nezinu priekš kam biju uzvilcis vējjaku, jo pēc tās nebija nekādas vajadzības. Tā palīdzēja lieliski sasvīst šajā situācijā, kas nebūt nebija nepieciešams. Novēroju, ka gājēju lielceļš – tāds liels un plats tilts EXPO teritorijā, kas domāts gājējiem – pulcē vairāk ļaužu zem sevis ēnā, nekā uz iešanai paredzētās platformas :) Cilvēki saulē pārvietojas no vienas ēnas saliņas uz otru. Pie paviljoniem ir vājprātīgas rindas – pie Dānijas paviljona piemēram jāstāv kādi 500 m :) Labi, ka zem gājēju lielceļa un ar gaisa mitrināšanu – citādi to visu būtu grūti pārciest. Saule šodien skaisti spīdēja, vējiņš viegli žūžoja, tāpēc bija iespēja iemūžināt paviljonu darbībā ar dzīvo fasādi, kas piesaista uzmanību. http://www.vimeo.com/11395107Ja runājam par Latvijas paviljonu kā par produktu, tad tas dod patīkamu touch & feel sajūtu – to visu laiku cenšas pataustīt viesi, kas iet garām. Tāpat cenšas ielūrēt – ko mēs tādu slēpjam :) Bet mēs neko neslēpjam – vienkārši esam interesanti http://www.vimeo.com/11395188

Pēc šodienas EXPO apmeklējuma sapratu, kāda formula jāpielieto EXPO apskatei – jādodas uz to vakarā vai naktī (ieeja teritorijā atvērta līdz 9:00, kad nav karsts un kad saule necepina. Tā nu neko īsti neapskatījis, devos mājās. Jo saule cepināja un tas spieda pie zemes visādā ziņā. Pat metro nebija īpašs glābiņš.

Mazās atšķirības:

 • Metro durvis veras no abām pusēm dažās no stacijām
 • Armija stāv arī pie metro ieejas – miera stājā non stop
 • Man šodien ieejot EXPO neprasīja novilkt jaku un jostu – kā to parasti dara
Padod ziņu saviem draugiem:
 • del.icio.us
 • Facebook
 • Google
 • draugiem.lv
 • TwitThis

4 komentāri


 • Respect! Laikam jau netikšu pie jums ciemos. :(

 • smuki izskatās tā jūsu būve.
  temperatūra šķiet ir primārais aspekts kādēļ tomēr nepirkšu biļetes uz 12. maiju lai apskatītu šanhaju un tevi darbībā.
  izskatās – nāksies gaidīt oktobri ar cilvēcīgāku temp, bet moš tomēr saņemos;)

 • šodien izlasīju visu blogā apkopoto Šanhajas un Expo pieredzi sākot no pirmās dienas. Ir ļoti interesanti uzzināt par visām kultūras/sociālajām un ekonomiskajām atšķirībām starp Ķīnu un Latviju. Novēlu, lai ātrāk Latvijas stends taptu pabeigts, ticu ka tas vainagosies ar tam līdzi nākošu kvalitāti un unikalitāti, lai nestu Latvijas vārdu pasaulē; kā arī trupmāk mūs – kam nesanāks Expo apskatīt klātienē, turpināt informēt ar kvalitatīvu saturu!

pievieno savu komentāru